Stollárék döntősök Guadalajarában

Stollár Fanny amerikai társával, Maria Sánchezzel döntőbe jutott a guadalajarai 125 ezer dolláros összdíjazású női tenisztorna párosversenyében.

Stollárék két játszmában verték az első helyen kiemelt japán Kato Miju, Ninomija Makoto duót, amely a tavaly, a Roland Garroson Babos Tímeát és Kristina Mladenovicot is legyőzte.

Az első szettben 3:3 után sorozatban három játékot nyert a magyar–amerikai duó. A másodikban 2:0-ról egyenlítettek a japánok, de 5:5 után újra brékelő Stollár és társa a meccsért adogatott, és le is zárták a találkozót. A fináléban a Cako, Zarazua amerikai, mexikói, illetve a Lister, Voracova svéd, cseh kettősök mérkőzésének a győztesével találkoznak.

„Óriási siker ez számunkra, hiszen mindkét japán versenyző sokkal előrébb áll a világranglistán, mint mi, de a szerváinkkal most nem tudtak mit kezdeni. Reméljük, hogy a szombati döntőben is meg tudjuk majd ismételni a mostani teljesítményünket és akkor teljesen mindegy, hogy ki lesz majd az ellenfelünk” – értékelt a találkozó után a 20 éves magyar teniszező.

A negyeddöntőben Stollárék a szerb Olga Danilovics, Natalija Kosztics kettősét verték, míg az első favorit japánok a Jani Réka-Luca, Sharon Fichman (magyar, kanadai) duót gyűrték le döntő rövidítésben.

Sajnos egyesben nem ment a világranglista 122. helyén álló magyar teniszezőnek, aki az első fordulóban rendkívül görcsösen játszva 6:1, 6:4-es vereséget szenvedett a szabadkártyával induló mexikói Renata Zarazuától. Ugyancsak az első fordulóban kapott ki a negyedik kiemelt Irina-Camelia Begu (70. a világranglistán), a román lány 97 perc alatt az olasz Sara Erranitól (234.) kapott ki 6:3, 7:6 (6) arányban, annak ellenére, hogy utóbbi 22 (!) kettős hibát vétett a mérkőzés során. Az első fordulóban való részvétel 1050 dolláros csekket és egyetlen WTA-pontot ér.

Női páros, negyeddöntő: Stollár, Sánchez (magyar, amerikai)–Danilovics, Kosztics (szerb) 6:2, 7:5; Kato, Ninomija (japán, 1.)–Jani, Fichman (magyar, kanadai) 6:4, 3:6, 10–4. Elődöntő: Stollár, Sánchez–Kato, Ninomija 6:3, 7:5.

A 9 035 428 dollár összdíjazású Indian Wellsben (Kalifornia/Egyesült Államok) rendezet keménypályás tornától elbúcsúzott a Darija Jurak, Raluca-Ioana Olaru (horvát, román) kettős is, miután a negyeddöntőben 6:3, 6:2-re kikapott a Gabriela Dabrowski, Ji-fan Zsu (kanadai, kínai) kettőstől.