TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.

Ezúttal a negyedik kiemelt, nála egy évvel idősebb Szaj-szaj Cseng (36.) volt az ellenfele, akit a vártnál könnyebben, 6:4, 6:2-re győzött le kereken 100 perc alatt. Mindkét fél rengeteget hibázott, a román lány 7 kettős hibát vétett, az ázsiai teniszezőnek pedig 12 bréklabdája volt, amelyből csak kettőt tudott értékesíteni.

A bukaresti torna tavalyi döntőse, Ţig az első szettben 3:1-es és 4:2-es hátrányban is volt, de sorozatban nyert négy gémmel fordítani tudott. A második játszmában folytatta a jó sorozatot, 2:0-ra vezetett, ekkor még két gémet nyert Cseng, de többre már nem futotta neki.

Ţig (akinek férje, Răzvan Sabău az edzője is) eddigi jutalma 11 600 dollár és 110 világranglistapont, jövő héten ismét top 100-as lesz a rangsorban. A döntőbe jutásért a román lány az ötödik favorit lengyel Magda Linette-tel (42.) küzd majd meg.

ÚJ JÁTÉKOSOK AZ U FC-NÉL

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata két új játékost igazolt le, és egyet visszahívott. Az új nevek: Tudor Nicholas 19 éves középpályás és a 24 esztendős középhátvéd, Răzvan Horj. Utóbbi a harmadik olyan játékos, amely az utóbbi időben a városi rivális Kolozsvári CFR-től érkezik (Andrei Mureşan és Sebastian Árpád Mailat után), ő még megfordult a Nagybányai Minaurnál, a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúroknál, a Konstancai Viitorulnál, a Voluntari-i FC-nél és az Újpest FC-nél. Ezenkívül visszahívták a III. ligás Tordai Üveg Aranyos FC-nek kölcsönzött Rareş Pop kapust.

Az U FC előkészületi mérkőzést vívott a III. ligás Dési Egyesüléssel a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportpark műfüves pályáján. A találkozón a gól nélküli első félidő után az egyetemisták 3–0 arányban nyertek Dorin Ioan Goga találatával és Cristian Gavra duplájával (az első gólja büntetőből született).

Adrian Falub csapata, 1. félidő: Dur-Bozoancă – Inácio, Telcean, Adrian Mureşan, Neciu – Joseph Bouasee, Penescu – Pop, Mihalcea (30. perc Văsălie), Pârvulescu – Coman. 2. félidő: Dur-Bozoancă – Takacs, Crăciun, Florescu, Taub – Dican, Barbu – Ştefănescu, Goga, Mailat – Gavra.

KÉZILABDA: ŐRZI EZÜSTÉRMES HELYÉT A POTAISSA

A Kolozs megyei Tordai Potaissa idegenben tudott nyerni a férfi kézilabda Bölények Ligája 18. játéknapján, csütörtökön Resicabányán nyert 25–21 (14–7) a helyi MSC ellen.

A Potaissa góldobói: Thalmaier 7, Ghiţă 5, Szőke 4, Pavel és Cântec, Iancu 2, valamint Szavics 1.

További eredmények: • Bukaresti MSC–Vászlói/Vaslui-i MSC 32–29 • Buzăui KK–Bukaresti Steaua 28–29 • Dél-Dobrudzsai KK–Foksányi MSC 28–14 • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Dinamó 28–33 • Bákói MSC–Nagybányai Minaur 19–23 • Temesvári Politechnika MSC–Fogarasi MSC 32–27. A dobogón: 1. Dinamó 43 pont/17 mérkőzés, 2. POTAISSA 35/16, 3. Steaua 35/18.

OLIMPIAI SELEJTEZŐN A ROMÁN FÉRFI PÓLÓCSAPAT

Jó hírt kapott a Román Vízilabda Szövetség (FRP): a FINA értesítése szerint Argentína visszalépett a férfi olimpiai selejtezőtornától, így Románia kap lehetőséget helyette. A tornát március 22. és 29. között rendezik a hollandiai Rotterdamban. A torna első három helyezettje jut ki a tokiói nyári ötkarikás játékokra. A román válogatott a B-csoport tagja lesz Horvátország, a házigazda Hollandia, Oroszország, Németország és Ázsia egyik képviselője között, míg az A-jelű hatosban Kanada, Brazília, Montenegró, Görögország és Ázsia másik képviselője küzd. Az ázsiaiak részvétele azonban kétséges.

A román válogatott a legutóbbi, budapesti Európa-bajnokságon a 11. helyen végzett. A görög Atanasziosz Kehagiasz szövetségi kapitány együttese 9–8-ra kikapott Hollandiától, 15–7-re Szerbiától, majd 11–10-re legyőzte az oroszokat a csoportmérkőzések során. A negyeddöntős rájátszásban 14–7-es vereséget szenvedett Görögországtól, majd a 9–12. helyért vívott helyosztón 15–10-re kapott ki a németektől, az utolsó meccsen viszont 20–3-ra leiskolázta a törököket. Legutóbb a román válogatott 2012-ben jutott ki az ötkarikás játékokra, Londonban a 10. helyen végzett.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: SIMÁN NYERT A BRASSÓI KORONA MSC

A Brassói Korona MSC saját közönsége előtt 4–1-re legyőzte a Debreceni EAC-ot a jégkorong Erste Liga középszakaszának csütörtöki játéknapján. Sikerével a brassói együttes egy pontra megközelítette a felsőházban a listavezető Dunaújvárost és a címvédő Ferencvárost.

Eredmények (a sorozat honlapjáról):

Erste Liga, középszakasz:

Felsőház: • Brassói Korona MSC–Debreceni EAC 4–1 (0–1, 3–0, 1–0). A tabellán: 1. Dunaújvárosi Acélbikák 13 pont/5 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 13/5, 3. Korona 12/7, 4. DEAC 9/5, 5. Csíkszeredai Sportklub 7/6.

Alsóház: • Hokiklub Budapest–Gyergyói HK 1–2 (1–0, 0–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után. Az állás: 1. Gyergyó 20 pont/6 mérkőzés, 2. Újpesti TE 16/5, 3. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 13/6, 4. Hokiklub Budapest 5/7, 5. Budapesti Schiller-Vasas HC 4/6.

A romániai bajnokságban egy mérkőzést játszottak csütörtökön, a galaciak idegenbeli sikerükkel visszavették a vezető pozíciót a tabellán.

Eredmény: • Bukaresti Steaua–Galaci MSC 3–4 (0–0, 2–3, 1–1) – Kézdivásárhelyen játszották. A táblázaton: 1. Galac 67 pont/24 mérkőzés (204–46), 2. Csíkszereda 67/28 (227–65), 3. Gyergyó 60/29, 4. Korona 42/21, 5. Steaua 31/25, 6. Sapientia U23 21/32, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/33.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA: BRAVÚROS TATABÁNYAI DÖNTETLEN BERLINBEN

A Grundfos Tatabánya KC 27–27-es döntetlent játszott a német Füchse Berlin otthonában a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének második fordulójában, csütörtökön. A mezőny legeredményesebb játékosa Uros Borzas volt kilenc góllal, a Bundesliga negyedik helyén álló hazaiaknál a dán Jacob Holm hatszor talált a kapuba. Az egy győzelemmel és egy döntetlennel álló Grundfos Tatabánya jövő szombaton a francia Pays d’Aix Université Club csapatát látja vendégül Győrött.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, D-csoport: • Füchse Berlin (német)-Grundfos Tatabánya KC 27-27 (15-17). A Logroño La Rioja (spanyol)–Pays d’Aix Université Club Handball (francia) találkozót szombaton játsszák. Az állás: 1. Füchse 3 pont/2 mérkőzés (52–50), 2. TATABÁNYA 3/2 (53–52), 3. Logroño La Rioja 0/1 (25–26), 4. PAUC 0/1 (23–25).

NEMZETKÖZI NŐI LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉS NAGYIKLÓDON

Első alkalommal rendeznek nemzetközi találkozót a nagyiklódi műfüves pályán: február 23-án, vasárnap 12 órai kezdettel a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF női együttese barátságos mérkőzésen a Diósgyőri VTK csapatát fogadja. Románia bajnokának ellenfele a magyarországi női bajnokság harmadik helyét foglalja el a Ferencvárosi Torna Club és az MTK mögött. Fórizs Sándor edző tanítványai nemrég tértek haza a soproni edzőtáborból, ahol, többek között az osztrák Sturm Graz alakulatával játszottak ellenőrző meccset. A kolozsvári gárda is hazaérkezett a ciprusi felkészülésről, a diósgyőriek ellen lesz az első itthoni barátságos összecsapásuk. Eddig csak hazai klubcsapatok szerepeltek az Iklódi Aréna pályáján, de a tavaly a korosztályos, U21-es férfi rögbiválogatott is ott készült nemzetközi mérkőzéseire. (erkedi)

U NTT DATA: KÉTPONTOS GYŐZELEM

A női röplabda A1-osztály hétközi, 18. fordulójában a Kolozsvári U NTT Data ötszettes mérkőzésen gyűrte le az újonc Medgidiai SK-t. Luminiţa Trombiţaş tanítványai 121 perces csatában 3:2 (21, –15, 14, –25, 14) arányban nyerték a Horia Demian Sportcsarnokban rendezett találkozót. A kolozsváriak legjobbja a 23 pontig jutott Simina Străchinescu volt, Ioana Vodă és Adina Stanciu 15–15 ponttal segítette csapatát. Ez volt az U NTT Data ötödik győzelme az idényben, a sikerrel megkerülte legyőzöttjét a tabellán. A kolozsváriak a hétvégén szabadnaposak, legközelebb, február 22-én a Bukaresti Rapidhoz látogatnak.

A többi eredmény: • Bukaresti Dinamó–Galaci Belor ESK 3:0 • Bákói Ştiinţa–Lugosi MSC 3:0 • Balázsfalvi Volei Alba MSC– Voluntari-i CSO 3:0 • Bukaresti Rapid–Piteşti-i Argeş 0:3; a Târgoviştei MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Balázsfalva 46 pont/16 mérkőzés, 2. Dinamó 45/16, 3. Târgovişte 37/16, …, 8. U NTT DATA 14/17.

JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁNIAI BAJNOKSÁG: SOROZATBAN HATODSZOR VESZÍTETT A CSÍKSZEREDAI SPORTKLUB

A Csíkszeredai Sportklub hosszabbítás után 3–2-re kikapott a Brassói Korona MSC otthonában a jégkorong Erste Liga középszakaszának szerdai játéknapján. A Csíkszereda sorozatban hatodszor kapott ki, a Brassó viszont négy vereség után győzött ismét. A másik felsőházi mérkőzésen a címvédő Ferencváros egy góllal kikapott Dunaújvárosban. A házigazdák a 16. percben már 5–2-re vezettek, és bár a folytatásban már egyszer sem voltak eredményesek, így is győzni tudtak. A Magyar Kupa-címvédő FTC hét győztes ligameccs után veszített ismét.

Eredmények:

Felsőház: • Brassói Korona MSC–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (0–1, 0–1, 2–0, 1–0) – hosszabbítás után • Dunaújvárosi Acélbikák–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 5–4 (5–2, 0–1, 0–1). A tabellán: 1. FTC-Telekom 13 pont/5 mérkőzés, 2. Acélbikák 12/5, 3. Debreceni EAC 10/4, 4. Korona 9/6, 5. Csíkszereda 7/6.

Alsóház: • Hokiklub Budapest–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 1–5 (0–0, 0–3, 1–2). • Újpesti TE–Budapesti Schiller-Vasas HC 5–1 (0–0, 2–1, 3–0) • Titánok–Gyergyói HK 1–3 (0–1, 1–1, 0–1). Az állás: 1. Gyergyó 18 pont/5 mérkőzés, 2. Újpest 16/5, 3. Titánok 13/6, 4. Hokiklub Budapest 4/6 (14–27), 5. Schiller-Vasas 4/6 (10–23) – a Gyergyói HK, az Újpest és a Titánok a rájátszásba jutott.

A Korona–Csíkszereda mérkőzés a romániai bajnokságba is beleszámít. A vendégek 2–0-ra vezettek Rokaly Szilárd és Fodor Csanád góljaival, de a brassóiak fordítani tudtak Daniel Trancă, Jared Brown és Molnár Zsombor találataival.

A sorrend: 1. Csíkszereda 67 pont/28 mérkőzés, 2. Galaci MSC 64/23, 3. Gyergyó 60/29, 4. Korona 42/20, 5. Bukaresti Steaua 31/24, 6. Sapienţia U23 18/31, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/33.

MAGYAR KUPA: A VISSZAVÁGÓRA MARADT A DÖNTÉS AZ ÚJPEST–FEHÉRVÁR PÁRHARCBAN

Gól nélküli döntetlent hozott a 2018-ban győztes Újpest és a címvédő MOL Fehérvár első találkozója a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. A keddi meccset a Szusza Ferenc Stadion talajának sérülésveszélyessége miatt a szegedi Szent Gellért Fórumban rendezték. A nyolcaddöntőben már két mérkőzésen dől el a továbbjutás, a visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Eredmények: • Újpest FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 0–0 • Lipót Pékség SE (NB III.)–Zalaegerszegi TE FC 3–1 (!) • Pécsi Mecsek FC (NB III.)–Paksi FC 1–2 • Dorogi FC (NB II.)–III. Kerületi TVE (NB III.) 4–1 • Mezőkövesd Zsóry FC–Kaposvári Rákóczi FC 2–1 • Békéscsaba 1912 Előre (NB II)–Puskás Akadémia FC 0–3 • Budapesti MTK (NB II.)–Dunaújváros (NB III.) 3–0 • Budapesti Honvéd–Szombathelyi Haladás (NB II.) 1–0.

TOKIÓ 2020: A GÖRÖGÖKKEL KERÜLT EGY CSOPORTBA A MAGYAR NŐI PÓLÓVÁLOGATOTT A SELEJTEZŐN

A legutóbbi Eb-n hatodik görögökkel, az izraeliekkel, az új-zélandiakkal és egy ázsiai csapattal lesz egy csoportban a magyar női vízilabda-válogatott a márciusi trieszti olimpiai selejtezőn, amely az utolsó kvótaszerző torna. A másik csoportban a hollandok és az olaszok számítanak a két legerősebb csapatnak, ott a francia és a szlovák, valamint egy ázsiai válogatott szerepel még. Az, hogy melyik ázsiai csapatok utaznak a tornára, még nem dőlt el, a koronavírus miatt ugyanis tisztázatlan a kontinens olimpiai selejtezős tornájának sorsa. Mivel az afrikai kontinens legjobbja, a Dél-afrikai Köztársaság jelezte, hogy vállalja a tokiói szereplést, a trieszti tornáról csak a két döntős szerez kvótát. A selejtezőt március 8. és 15. között rendezik meg, a csoportküzdelmek után negyeddöntőkkel folytatódik a viadal.

A beosztás:

A-csoport: Hollandia, Franciaország, Olaszország, Ázsia 2, Szlovákia.

B-csoport: Görögország, MAGYARORSZÁG, Izrael, Új-Zéland, Ázsia 1.

CFR 1907: EL-MECCS INGYEN AZ OSZTÁLYOKNAK

Folytatja hagyományát a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata, akárcsak a korábbi Európa Liga csoportmérkőzéseken, a spanyol FC Sevilla elleni tizenhattoddöntőben is meghirdették a csoportos részvételt a tanulók számára. Az osztályok ingyen tekinthetik meg a február 20-i találkozót (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 19.55 óra), de minden ötfős létszámot egy felnőttnek kell elkísérnie. Az igényléseket a ticketingcfr1907@yahoo.com e-mail-címre kell elküldeni, a levélnek tartalmaznia kell a tanintézmény nevét, a tanulók számát és a kísérők nevét. A helyek száma korlátozott, akik nem kapnak választ, azok lemaradtak a kedvezményről (az igényléseket időrendi érkezési sorrendben teljesítik). A határidő február 18., 10 óra.