U NTT DATA: VERESÉG A BÁKÓIAKTÓL

A kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban rendezett minitornát vereséggel kezdte az U NTT Data a női A1-osztályban. Luminiţa Trombiţaş tanítványai pénteken papírforma szerint 3:0 (19, 24, 20) arányban kikapott a Bákói Ştiinţától. A moldvaiak az idei második tornán szombaton a Piteşti Argeş-t is legyőzték 3:1 (21, –18, 21, 18) arányban. A vetélkedő vasárnap a Kolozsvári U NTT Data–Argeş találkozóval zárult.

További eredmények:

Balázsfalván: • Balázsfalvi Volei Alba MSC–Medgidiai SK 3:1 (23, –23, 18, 15) • Medigidia–Bukaresti Rapid 1:3 (–23, –15, 12, –13). Lugoson: • Lugosi MSC–Galaci Belor ESK 3:0 (19, 20, 19) • Galac–Târgoviştei MSC 0:3 (–18, –16, –11). Marosvásárhelyen: • Marosvásárhelyi Medicina ESK–Voluntari-i CSO 3:0 (18, 20, 17) • Voluntari–Dinamó 0:3 (–19, –14, –16). Az állás: 1. Târgovişte 41 pont/14 mérkőzés, 2. Balázsfalva 39/14, 3. Medgidia 29/15, 4. Dinamó 27/14, 5. Bákó 26/15, 6. Rapid 21/14, …, 11. KOLOZSVÁR 6/14.

FÉRFI KOSÁRLABDA: VOLUNTARI-ON, BUKARESTBEN ÉS KOLOZSVÁROTT FOLYTATÓDIK A SOROZAT

A férfi kosárlabda Nemzeti Ligában három helyszínen folytatódik az élvonalbeli sorozat a 14. és 15. fordulóval. A voluntari-i Szabó Gabriella Sportcsarnokban a Nagyszebeni ESK drámai körülmények között megverte a házigazda CSO-t 84:82 (19:20, 19:23, 27:19, 19:20) arányban, s ezzel ideiglenesen az élre álltak. A Voluntari-i CSO 95 másodperccel a vége előtt még 82:78-ra vezetett.

Voluntari: • Piteşti-i Argeş–Konstancai ABC Athletic Neptun 86:66 (22:13, 22:21, 23:15, 19:17). Bukarest, Dinamó Sportcsarnok: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i MSC–Krajovai U MSC 51:80 (15:24, 11:17, 16:19, 9:20) • Galaci MSC–Bukaresti Dinamó 82:75 (20:23, 11:16, 28:17, 23:19). Az állás: 1. Nagyszeben 22 pont (10 győzelem/2 vereség), 2. Voluntari 21 (9/3), 3. KOLOZSVÁRI U-BT 20 (10/0), 4. Krajova 20 (8/4), 5. Argeş 20 (8/4), 6. Nagyváradi MSC ESK 19 (8/3).

Bukarestben még Krajova–Galac és Dinamó–Zsilvásárhely mérkőzést rendeznek, míg Voluntari-ban Konstanca–Nagyszeben és Voluntari–Argeş találkozóval zárnak vasárnap.

A kolozsvári BT Arénában hétfőn és kedden rendezik az összecsapásokat.

A program:

Hétfőn: • Temesvári MSC–Bukaresti MSC (16.30-kor) • Nagyváradi MSC ESK–Kolozsvári U-BT (19.30-kor). Kedden: • Bukaresti Steaua–Nagyvárad (16.30-kor) • U BT–Temesvár (19.30-kor). A zárt kapus mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport tévéadó.

LABDARÚGÁS, I. LIGA, ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 22. fordulója pénteken rajtolt a sepsiszentgyörgyi gólzáporos döntetlennel.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 22. forduló: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 3–3 (gól: Fülöp Loránd – 17., 11 m, Pavol Safranko – 19. és Cătălin Golofca – 42. perc, illetve Deyver Vega – 2., Andreas Calcan – 77. és Pablo Gaitan – 94. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc, egyik megfigyelője pedig a nagyszebeni Sajtos László volt) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Piteşti-i Argeş FC 0–2 (Ionuţ Daniel Şerban – 60. és Luka Marics – 83. perc; kiállítva: Constantin Budescu – 89. perc, Astra) • Krajovai Universitatea FC–Bukaresti Dinamó 1–0 (Andrei Ivan – 26. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László, egyik megfigyelője pedig a nagybányai Székely Zoltán volt) • Aradi UTA–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–1 (Cristian Albu – 62. perc, illetve David Mayoral 66 perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette). Vasárnap estére maradt a Medgyesi Gázmetán–Târgoviştei Chindia és az FCSB–Clinceni-i Academica találkozó.

A hétfőre tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport, illetve Look Sport+, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó): • Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC (17.30-kor) • Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 (20.30-kor). Az élmezőny: 1. FCSB 48 pont/21 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 47/21, 3. Krajova 43/22, 4. Sepsi 34/21, 5. Botoşani 30/21 (31–27), 6. Clinceni 30/21 (21–20).

U FC: TÁVOZÓ VETERÁNOK

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata a honlapján (www.fcucluj.ro) közölte, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott a veterán Cosmin Andrei Vâtcă kapussal. A 38 esztendős tordai születésű hálóőr két ízben is megfordult korábban Kolozsvárott, ahol a CFR 1907-et erősítette, az idény elején érkezett, de mindössze négy hivatalos mérkőzésen kapott lehetőséget az egyetemisták kapujában.

Sajtóhírek szerint újra terítékre került Gabriel Sebastian Tamaş átigazolása is, akit a Voluntari-i FC csábít vissza az élvonalba. Tamaş hat hónap után hagyja el az U FC-t, az Ilfov megyei gárda kész kivásárolni őt, a 2021 nyaráig tartó szerződése értelmében 35 ezer eurót kellene fizetni érte. A 37 éves, 67-szeres válogatott szintén megfordult a vasutasklubnál, de néhány után felháborító viselkedése miatt távoznia kellett. A hátvéd kilenc meccsen erősítette az U FC-t, egy gólt is lőtt.

VISSZALÉPETT A LABDARÚGÓ II. LIGÁBÓL A TURRIS-OLTUL

A Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul közölte, hogy anyagi okok miatt (megszűnt a finanszírozó támogatása) nem lép pályára a kedden esedékes labdarúgó Román Kupa találkozón. Így a II. ligás kollegája, a Călăraşi-i Dunărea játék nélkül lép tovább a sorozatban, viszont a szakszövetség ezek után közölte, hogy a bajnokságból is visszalép. Kizárása után eddigi eredményeit valószínűleg törlik, ennek pedig egyik vesztese a Kolozsvári U FC, amely legyőzte az előző idényben kis híján élvonalba jutó Teleorman megyei gárdát. A Konstancai Farul és a Resicabányai MSC szintén három, a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok, a Bukaresti Rapid, a Călăraşi-i Dunărea, a Bukaresti Metaloglobus, az FK Csíkszereda és a Mioveni-i SK pedig 1–1 pontot veszít, így alaposan átalakulna a jelenlegi állás. E forgatókönyv szerint az U FC a 6., play-offba jutást jelentő helyről a 10-re csúszna le.

A Turris-Oltul 15 forduló alatt 19 pontot gyűjtött a jelenlegi bajnoki idényben, s ezzel a 21 csapatos pontvadászat 13. helyét foglalta el a téli szünetben.

Az élmezőny az esetleges pontlevonások után: 1. Krajovai U 1948 30 pont/14 mérkőzés, 2. Jövő Pandúrok 25/13 (26–21), 3. Rapid 25/13 (21–19). 4. Temesvári ASU Politechnika 24/14, 5. Călăraşi 23/13, 6. Petrolul 21/14 (23–14), 7. Metaloglobus 21/13 (14–8), 8. Bodzavásári/Buzăui Gloria 21 (17–12), 9. Csíkszereda 21/13 (16–12), 10.  KV. U FC 20/13.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: SIMÁN NYERT A MAC AZ FTC ELLEN, GYŐZTEK A SZÉKELYFÖLDIEK

A MAC HKB Újbuda simán, 5–1-re legyőzte az éllovas, társbajnok Ferencvárost a jégkorong Erste Liga alapszakaszának szombati játéknapján. Az FTC az utóbbi két mérkőzésén kikapott – 122 perc 2 másodperc után talált be –, viszont előtte sorozatban tízszer diadalmaskodott.

Az utolsó rájátszásra jogosító helyért harcoló Titánok 3–2-re kikapott a Gyergyói HK otthonában. A kétgólos hátrányból felálló hazaiak az 56. percben emberelőnyben ütötték a győztes találatot.

A társbajnok Csíkszeredai Sportklub 4–2-re legyőzte a vendég Újpesti TE-t, a hazaiak első számú támadósora – a kanadai Judd Blackwater és Colton Yellow Horn, továbbá az amerikai John Combs – összesen nyolc pontot (3 gól, 5 gólpassz) gyűjtött.

Eredmények: • MAC HKB Újbuda–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 5–1 (2–0, 3–0, 0–1) • Gyergyói Hoki Klub–Titánok 3–2 (0–2, 2–0, 1–0) • Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 4–2 (0–1, 3–0, 1–1). A tabellán: 1. FTC-Telekom 66 pont/32 mérkőzés, 2. Brassói Korona Wolves 58/26, 3. Csíkszereda 57/27, 4. MAC 56/32, 5. Debreceni EAC 54/33, 6. Újpest 51/32, 7. Gyergyó 49/31, 8. Budapesti Opten Vasas HC 26/31, 9. Titánok 23/31, 10. Dunaújvárosi Acélbikák 19/31.