Sporthírek röviden

KOSÁRLABDAPÓTLÁS A SPORTCSARNOKBAN

A férfi kosárlabda második vonalában, az I. ligában kedden 14 órai kezdettel a Horia Demian Sportcsarnokban a Kolozsvári Universitatea Sportklub lejátssza a 7. fordulóból elmaradt mérkőzését a Bukaresti Aurel Vlaicu Nemzeti Kollégium ellen.

CFR 1907: GHÁNAI CSATÁR ÉRKEZIK

Sajtóhírek szerint a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata a csatársorban erősít a rájátszás előtt. A 24 éves ghánai válogatott Shafiu Mumuni néhány napja Romániába érkezett, végignézte az együttes FC Sevilla elleni, 1–1-gyel végződött Európa Liga-mérkőzését. A támadó jelenleg az éllovas Ashanti Gold játékosa, öt mérkőzés alatt két gólt lőtt a bajnokságban és a Konföderációs Kupában.

ÖTGÓLOS POTAISSA-SIKER

Tartja a második helyét a férfi kézilabda Bölények Ligájában a Tordai Potaissa, amely a 19. forduló keretében vasárnap este 36–31 (18–14) arányban legyőzte a Bákói MSC-t a Gheorghe Bariţiu Sportteremben.

A többi eredmény: • Bukaresti Dinamó–Resicabányai MSC 33–23 – múlt vasárnap játszották • Vászlói/Vaslui-i MSC–Dél-Dobrudzsai KK 20–23 • Nagybányai Minaur KK–Bukaresti Steaua 31–29 • Fogarasi MSC–Călăraşi-i Dunărea 16–26 • Foksányi MSC–Temesvári Politechnika MSC 21–20. Hétfőre maradt a Bukaresti MSC–Buzăui KK találkozó. A dobogón: 1. Dinamó 46 pont/18 mérkőzés, 2. POTAISSA 41/18, 3. Minaur 37/19.

FÉRFI KOSÁRLABDA-EB-SELEJTEZŐ: MAGYAR DIADAL UKRAJNÁBAN

A magyar férfi kosárlabda-válogatott nagy hajrával 62:60-ra legyőzte Ukrajnát vasárnap Zaporizzsjában az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában. A felmondási idejét töltő szövetségi kapitány, Ivkovics Sztojan együttese csütörtökön bravúrral 77:75-re legyőzte Szombathelyen a címvédő szlovénokat a hatmeccses selejtezősorozat nyitányán. Az ukránok három nappal ezelőtt 88:73-ra verték az osztrákokat Grazban. Ami a két csapat egymás elleni mérlegét illeti, 2004 óta nyolc tétmérkőzésen öt ukrán és három magyar siker született. A 2021-es kontinenstorna selejtezőjéből az első három jut ki a Németországban, Olaszországban, Csehországban és Grúziában/Georgiában esedékes Eb-re. A kvalifikáció további négy találkozója novemberben, illetve jövő februárban lesz.

Eredmények, 2. forduló, F-csoport: • Ukrajna–Magyarország 60:62 (14:10, 16:18, 18:19, 12:15) – a magyar pontszerzők: Vojvoda Dávid 11, Keller Ákos 10, Benke Szilárd és Váradi Benedek 9–9, Allen Rosco 7, Ferencz Csaba 7, Perl Zoltán 5 és Horti Bálint 4 • Szlovénia–Ausztria 85:78. A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 4 PONT, 2. Ukrajna 3 (148:135), 3. Szlovénia 3 (160:155), 4. Ausztria 2.

FÉRFI RÖGBI: AZ ELSŐ ROMÁN SIKER

A férfi Rugby Europe Championship (REC) harmadik fordulójában érte el első sikerét a román válogatott, amely Botoşani-ban 24–7 (6–0) arányban legyőzte Spanyolországot. A brit Andy Robinson szövetségi kapitány irányította „tölgyek” pontjait Florin Vlaicu (4 büntető + 1 jutalomrúgás) és Ionel Melinte (2 cél) szerezte. A román válogatott korábban két idegenbeli szereplésén vereséget szenvedett Grúziában/Georgiában 41–13-ra, Portugáliában 22–11-re kapott ki. Március 7-én következik Krasznodarban Oroszország.

FÉRFI RÖGBI HAT NEMZET TORNÁJA

Három forduló után a veretlen Franciaország vezet a férfi rögbi Hat Nemzet Tornáján, a nem hivatalos Európa-bajnokságon.

Eredmények: • Skócia–Olaszország 17–0 (5–0) • Franciaország–Wales 27–23 (17–9) – védekező bónuszpont a vendégeknek • Anglia–Írország 24–12 (17–0). Az állás: 1. Franciaország 13 pont, 2. Anglia és Írország 9–9, 4. Wales és Skócia 6–6, 6. Olaszország 0.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: DEBRECENBEN SZERZETT ELŐNYT A CSÍKSZEREDAI SPORTKLOUB

A Csíkszeredai Sportklub idegenbeli győzelemmel került előnybe a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, miután a Debreceni EAC elleni párharc első, vasárnapi felvonásán 3–0-ra nyert vendégként.

Eredmények, Erste Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzés: • Debreceni EAC– Csíkszeredai Sportklub 0–3 (0–1, 0–2, 0–0). 2. mérkőzés: • Dunaújvárosi Acélbikák–Újpesti TE 1–5 (0–2, 1–1, 0–2) – az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 2–0 az UTE javára.