Sikeres dési főpróba

Lebonyolította nyári utolsó barátságos mérkőzését a Dési Egyesülés labdarúgócsapata, Dragoş Militaru edző tanítványai az évadkezdés küszöbén a szomszédos III. ligás Besztercei Glória együttesét fogadták a helyi sétatári stadion pályáján.

Ezúttal jó képességű alakulattal álltak szembe, amely az elmúlt időszakban nem kevesebb mint nyolc új játékost igazolt, többnyire fiatal tehetségeket, és edzője a dési Adrian Falub. A főpróba jól sikerült a hazaiaknak (még az idő is kedvezett, nem volt éppen olyan nagy hőség, sőt a város környékén még csepergett is az eső). Az Egyesülés 7–2 (2–1) arányban győzött, miután a találkozó 3. percében 0–0-s állásnál a vendégek ellőttek egy tizenegyest. Aztán jött a gólparádé, a Szamos-parti gárda hét találatot ért el, és ami különlegesség, dési gólok közül öt hátvéd nevéhez fűződik. Alex Gîţ például, háromszor is eredményes volt, a 45., 66. és a 74. percben, mellette még Angelo Cocian talált be a beszterceiek kapujába a 34. és az 54. percben. A désiek még a 71. és a 87. percben tűntek ki Daniel Pop, illetve Daniel Maftei góljaival.

Az Egyesülés kezdőcsapata: Răilean – Roş, Burdeţ, D. Pop, Gîţ – Adrian Pop, Alex Militaru, Cocian, Al. Pop – Fl. Blaj, Fulga.

Gabriel Fulga egyébként nemrég került az Egyesüléshez az FCSB ifjúsági akadémiájától. Szünet után pályára lépett a keret minden játékosa, kivéve Kereki Mihály hátvédet, aki sérüléssel bajlódik.

E hétvégén már komolyabb ellenfele lesz a Dési Egyesülésnek, a II. liga első fordulójában otthon a Dican Feri nagybányai mester edzette FK Csíkszereda csapatával játszik.