Rajtoltak a férfi kézilabda Eb-selejtezők

A magyar férfi kézilabda-válogatott nyolc góllal legyőzte Szlovákia csapatát a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozatának első fordulójában, szerdán Érden.

A két csapat 32. alkalommal találkozott egymással, az örökmérleg magyar szempontból immár 22 győzelem, négy döntetlen és hat vereség.

A magyar válogatott bő keretéből Borbély Ádámot és Vasic Markót hagyta ki Csoknyai István, aki éppen az 54. születésnapján mutatkozott be – a 2009–2010-es időszakot követően másodszor – a szövetségi kapitányi poszton. A sikerhez Mikler Roland kiváló kapusteljesítménnyel járult hozzá.

A magyarok számára következik a szombati padovai kiszállás Olaszország ellen.

Eredmények, férfi Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló, 7. csoport: • Magyarország–Szlovákia 30–22 (16–9) – a magyar gólszerzők: Bánhidi Bence 6, Bóka Bendegúz 5, Balogh Zsolt és Lékai Máté 4–4, Ancsin Gábor, Bodó Richárd és Hornyák Péter 3–3, Schuch István Timuzsin és Juhász Ádám 1–1. A szlovákok – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Martin Stranovsky volt hét góllal • Oroszország–Olaszország 34–20 (18–7).

Súlyos, nyolcgólos vereséggel kezdte a sorozatot a román válogatott: Santo Tirsóban kikapott Portugáliától, azaz az új szövetségi kapitány, a spanyol Manuel Montoya bal lábbal kezdett. A csapat az első félidőben hét, a másodikban csak hat gólig jutott, a luzitánok végig vezetve magabiztosan nyertek. A két csapat a második félidő elején állt a legközelebb egymáshoz, a 33. percben 11–9 volt az állás.

A román válogatott számára következik a világbajnok franciák elleni összecsapás a kolozsvári új sportcsarnokban, a BT Arénában.

Eredmények, férfi Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló, 6. csoport: • Portugália–Románia 21–13 (10–7) – a román góldobók: Adrian Rotaru 5, Csepreghi Sándor 4, Ionuţ Râmba, Valentin Ghionea, Dan Racoţea és Cristian Fenici 1–1. A portugálok legeredményesebb játékosa Belone Moreira és Tiago Rocha 3–3 gólt szerzett. A Franciaország–Litvánia találkozót csütörtökön rendezték.

A nyolc selejtezőcsoport első és második helyezettje, valamint a négy legjobb harmadik jut ki a norvég–svéd–osztrák közös rendezésű Európa-bajnokságra. A csoport-harmadikok rangsora az első és a második helyezettek elleni mérkőzések alapján készül majd el. A tornát 2020. január 10. és 26. között Göteborgban, Malmőben, Stockholmban, Grazban, Bécsben és Trondheimben rendezik, így a három házigazda, Svédország, Ausztria és Norvégia válogatottja, valamint a címvédő Spanyolország automatikusan tagja a mezőnynek, amely első alkalommal lesz 24 csapatos.