Québec: Babos és Stollár sikere

Babos Tímea negyeddöntőbe jutott a kanadai Québecben rendezett, 227 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel szerdán legyőzte a brit Naomi Broadyt. Párosban – Baboshoz hasonlóan – Stollár Fanny az amerikai Irina Falconi oldalán bejutott a legjobb nyolc közé.

A viadal honlapja szerint a mindössze 26 perces első szettben Babos 4:0-ra elhúzott, majd saját szervajátékában az első játszmalabdát kihasználta. A második szett jóval szorosabban alakult, a világranglistán 135. Broady pedig a végjátékban az első brékjével rögtön kiegyenlítette játszmahátrányát. A döntő szettben a rangsorban 63. Babos 1:1 után brékelőnyhöz jutott, majd a folytatásban 4:2-es vezetésénél ismét elvette ellenfele adogatójátékát, saját szervagémjével aztán lezárta a mérkőzést, amely 1 óra és 53 percig tartott. Babos ellenfele a negyeddöntőben a kanadai Francoise Abanda (122.) lesz.

Stollárék nyolcaddöntős ellenfele, a Xenia Knoll, Alla Kudrjavceva (svájci, orosz) kettős az első játszmában feladta a mérkőzést.

Stollárék következő ellenfele az amerikai Kaitlyn Christian és a mexikói Giuliana Olmos duója lesz, míg Babos és a cseh Andrea Hlavackova a Desirae Krawczyk, Jamie Loeb amerikai párossal találkozik.

Eredmények (a WTA honlapja alapján):

Egyes, nyolcaddöntő: Babos (3.)–Broady (brit) 6:2, 5:7, 6:2; Dolehide (amerikai)–Dodin (francia, 2.) – játék nélkül; Maria (német, 4.)–Min (amerikai) 6:1, 6:1; Abanda (kanadai)–Lepchenko (amerikai, 5.) 5:7, 7:5, 6:4.Páros, nyolcaddöntő: Stollár, Falconi (magyar, amerikai)–Knoll, Kudrjavceva (svájci, orosz) 2:1-nél a Knoll, Kudrjavceva páros feladta a mérkőzést.