Charleston és Monterrey

A héten rendezett nagyobb női tenisztornák magyar és román résztvevőinek szereplését foglaljuk össze.

Stollár Fanny a második fordulóban

A selejtezőből főtáblára került Stollár Fanny kedden két játszmában legyőzte az amerikai Asia Muhammadot, így bejutott a 776 ezer dollár összdíjazású charlestoni női salakpályás tenisztorna második fordulójába.

Az 1 óra 41 perces összecsapáson a világranglistán 282. magyar játékos az első szettben magabiztosan, 6:3-ra győzött. Stollár a másodikban is kiválóan teniszezett, s 5:4-nél már a meccsért adogathatott, ám három mérkőzéslabdát is elpuskázott, így a rangsorban 133. riválisa egyenlített. A 18 éves tehetség azonban nem esett össze, rögtön elvette ellenfele adogatását, a következő szervajátékában pedig már nem hibázott.

Stollár a második körben a negyedik kiemelt orosz Jelena Vesznyinával csap össze a legjobb 16 közé kerülésért.

Érdekesebb eredmények (a WTA honlapja szerint), 1. forduló (a 32 közé jutásért): Stollár–Muhammad (amerikai) 6:3, 7:5; Csang (kínai, 13.)–Doj (japán) 6:2, 6:1; Lucsics-Baroni (horvát, 11.)–Krunics (szerb) 6:1, 4:6, 6:3; Linette (lengyel)–Putyinceva (kazah, 12.) 4:6, 6:2, 6:4; Szakkari (görög)–Davis (amerikai, 14.) 7:5, 6:4.

Monterrey: Babos és Begu továbbjutott

Babos Tímea két játszmában legyőzte kedden a holland Lesley Kerkhove-ot a mexikói Monterreyben rendezett 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztorna első fordulójában.

A torna honlapja szerint az ötödik helyen kiemelt magyar játékosnak mindössze egy órára volt szüksége a magabiztos sikerhez a selejtezőből érkezett ellenfelével szemben. Babos a 16 között a világranglista 123. helyén álló brit Naomi Broadyval találkozik.

A dél-karolinai tornán Irina-Camelia Begu (33. a világranglistán) 64 percet töltött a pályán, a torna 10. favoritja egyetlen gémet sem engedett ellenfelének, a török Cagla Büyükakcaynak (108.), „biciklivel”, azaz 6:0, 6:0-lal küldte haza. Begu következő ellenfele a szlovák Kristina Kucová (81.) lesz.

A győztesek eddigi jutalma 4738 dollár és 30 világranglistapont.

Érdekesebb eredmények, 1. forduló (16 közé jutásért): Babos (5.)–Kerkhove (holland) 6:1, 6:3; Begu–Büyükakcay (török); Makarova (orosz, 6.)–Allertova (cseh) 6:4, 6:3; Martincova (cseh)–McHale (amerikai, 8.) 3:6, 7:5, 6:4.