Nemzetek Ligája: Továbbjutott a holland csapat

A hollandok a hajrában mentették 2–2-es döntetlenre a német labdarúgó-válogatott elleni hétfői összecsapást a Nemzetek Ligája A-osztályának 1. csoportjában, ezzel biztosítva első helyüket és továbbjutásukat.

A nyeretlen, biztos kieső németek a huszadik percre 2–0-s vezetésre tettek szert, és sokáig úgy tűnt, megfosztják a négyes döntőt érő első helytől a holland együttest, amely azonban a 85. és a 91. percben szerzett két találattal megszerezte az elsőséget jelentő egy pontot. A hollandok hét ponttal zárták a küzdelmeket, ugyanúgy, mint a világbajnok francia válogatott, ám az egymás elleni eredmények nekik kedveztek.

A portugáliai négyes döntőn a hollandokon és a házigazdákon kívül a svájci és az angol válogatott vesz részt.

A holland–német mérkőzés lefújása után szép jelenet tanúi lehettünk. A hollandok csapatkapitánya, aki nem mellesleg a csoportgyőzelmet jelentő gólt szerezte odament a játékvezetőhöz, hogy megköszönje ténykedését, amikor látta, hogy az aradi Ovidiu Alin Haţegan a könnyeivel küszködik. Ekkor derült ki, hogy az összecsapást végig jól dirigáló román bíró nem sokkal a meccs kezdete előtt tudta meg, hogy édesanyja elhunyt, ezért kezdett sírni a hármas sípszót követően.

Van Dijk a németek ellen kapitányként, az összecsapás után emberként vizsgázott jelesre. Megölelte, és mondott néhány kedves szót a 38 éves játékvezetőnek.

„Ez az ember teljesen összetört. Ott állt könnyes szemmel, mert elvesztette édesanyját. Azt kívántam neki, hogy legyen erős, és mondtam neki, hogy jól fújta a meccset. Apróság, de talán segített neki egy kicsit” – mondta az esetről Virgil van Dijk.

A C-osztály 3. csoportjában a norvégok zártak az élen, Bulgáriát megelőzve. A bolgárok a skandinávok és a harmadik helyen végzett ciprusiak ellen hét pontot gyűjtöttek, míg ebben az osztályban szintén csoportmásodik magyar válogatott riválisai közül az első finn és a harmadik görög ellen összesen hat pontot gyűjtött. Így Marco Rossi szövetségi kapitány együttese már biztosan nem lehet a legjobb csoportmásodik, azaz a négy győztes és a bolgár válogatott közül kettőnek az Európa-bajnoki selejtezősorozatból kell kiharcolnia a részvételt, hogy a Nemzetek Ligájából – sikertelen Eb-selejtező esetén – érdekelt legyen az Eb-részvételért folyó küzdelemben.

A grúz válogatott veretlenül zárt élen a D-osztály 1. csoportjában. Az elsőséget – s az ezzel járó feljutást – már korábban kiharcoló grúzok hétfőn a csoportmásodik kazahokat győzték le saját közönségük előtt 2–1-re. A 4. csoportban a macedónok zártak az élen a Gibraltár felett aratott 4–0-s sikerrel. A meccs első gólját az Újpest korábbi, a spanyol Levante jelenlegi légiósa, Enisz Bardi szerezte. A duplázó Ilija Nesztorovszki első találatánál az újpesti Kire Risztevszki adta a gólpasszt.

Eredmények (az UEFA honlapjáról):

A-osztály, 1. csoport: • Németország–Hollandia 2–2 (gól: Timo Werner – 9. és Leroy Sané – 20. perc, illetve Quincy Promes – 85. és Virgil Van Dijk – 91. perc). A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Hollandia 7 pont, 2. Franciaország 7, 3. (és kiesett) Németország 2. Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorolt.B-osztály, 1. csoport: • Csehország–Szlovákia 1–0 (Patrik Schick – 32. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Ukrajna 9 pont, 2. Csehország 6, 3. (és kiesett) Szlovákia 3.4. csoport: Dánia–Írország 0–0. A végeredmény: 1. (és feljutott) Dánia 8 pont, 2. Wales 6, 3. (és kiesett) Írország 2.C-osztály, 3. csoport: • Ciprus–Norvégia 0–2 (Ola Kamara 2 – 36. és 48. perc; kiállítva: Valentinosz Szielisz – 80. perc, illetve Mohamed Elyounoussi – 90. perc) • Bulgária–Szlovénia 1–1 (Galin Ivanov – 68. perc, illetve Miha Zajc – 75. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Norvégia 13 pont, 2. Bulgária 11, 3. Ciprus 5, 4. (és kiesett) Szlovénia 3.D-osztály, 1. csoport: • Grúzia–Kazahsztán 2–1 (Giorgi Merebasvili – 59. és Giorgi Csakvetadze – 84. perc, illetve Oralhan Omirtajev – 90. perc) • Andorra–Lettország 0–0 (kiállítva: Valerijs Sabala – 38. perc, Lettország). A végeredmény: 1. (és feljutott) Grúzia 16 pont, 2. Kazahsztán 6, 3. Lettország 4 (2–6), 4. Andorra 4 (2–9).4. csoport: • Macedónia–Gibraltár 4–0 (Enis Bardi – 27., Ilija Nesztorovszki 2 – 67. és 80., továbbá Aleksandar Trajkovszki – 92. perc) • Liechtenstein–Örményország 2–2 (Marcel Büchel – 44. és Nicolas Hasler – 47. perc, illetve Szargisz Adamjan – 9. és Alekszandr Karapetyjan – 85. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Macedónia 15 pont, 2. Örményország 10, 3. Gibraltár 6, 4. Liechtenstein 4.Visszavonult a válogatottól Tim Cahill

Az Everton egykori csatára az ausztrál Tim Cahill, leteszi a címeres mezt, országa barátságos mérkőzésén szerepelt utoljára Libanon ellen. A Sydney városában rendezett találkozót a házigazdák 3–0 arányban nyerték Martin Boyle 2 (19. és 41. perc), valamint Matthew Leckie (68. perc) góljaival. A minden idők legjobb ausztrál játékosának tartott Cahill 108-szor volt válogatott, és 50 gólt lőtt a nemzeti csapatban. A 38 éves játékos négy világbajnokságon vett részt, a legutóbbi orosz világverseny után jelentette be, hogy visszavonul. Cahill Sydneyben született, édesanyja szamoai származású – 14 idényben szerepelt Angolhonban a Millwall és az Everton csapatát erősítette, több mint 100 gól lőtt. Előtte megfordult még az Egyesült Államok és Kína bajnokságában, legutóbb pedig Indiában. A Libanon elleni találkozó végén kapott lehetőséget, az ANZ Stadium közönségétől vastapsot kapott.