Magyarok és románok Miamiban

Babos Tímea kiemeltként a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe a miami keménypályás tenisztorna szerdán kezdődő női főtáblás küzdelmeiben. Alanyi jogon főtáblás és kiemelt Simona Halep és Irina-Camelia Begu, Monica Niculescu és Sorana Cârstea már az első körben is érdekelt, további négy román játékos a selejtezőkben próbálkozott.

A világranglistán 27. magyar játékos honlapja szerint a szervezők a 25. helyen emelték ki őt, és erőnyerőként csak a 64 között lép pályára. Ellenfele Oceane Dodin vagy a szintén francia Pauline Parmentier lesz, akik a nyitókörben csapnak össze. Dodinról (58.) friss tapasztalatai lehetnek a 23 éves Babosnak, aki februárban a budapesti verseny negyeddöntőjében 6:4, 2:6, 6:1-re verte a bombaerős ütéseiről ismert ellenfelét, majd a trófeát is elhódította. Parmentier szintén részt vett a BOK Csarnokban rendezett tornán, és a nyolcaddöntőig jutott.

A 25 éves Simona Halep a harmadik favorit a 7 669 423 dollár összdíjazású keménypályás tornán – tavaly a negyeddöntőig menetelt, ott a magyar származású, svájci színekben versenyző Bacsinszky Tíemától kapott ki –, a második fordulóban szlovák vagy japán ellenfele lesz. Az amerikai vetélkedőn a világranglista ötödik helyezettjére a Kristina Kucova–Naomi Oszaka párharc győztese vár. Halep eddig még soha nem játszott 26 esztendős Kucovával (82. a világranglistán), a 19 éves Oszakát (49.) viszont egyetlen meccsükön tavaly a Roland Garros-i Grand Slam harmadik fordulójában háromszettes meccsen legyőzte.

A 28. kiemelést kapta a 26 éves Irina-Camelia Begu, aki az első fordulóban szintén erőnyerő, és az egy esztendővel fiatalabb spanyol Larra Arruabarrena Vecino (72.) vagy a 20 éves orosz Natalja Vihlianceva ellen kell készülnie. Begu 2–1-re vezet az ibériai ellen, Vihliancevával még nem játszott.

A szintén 26 esztendős Sorana Cârsteát (26.) nem kímélte Fortuna: a három évvel fiatalabb olimpiai bajnok Puerto Ricó-i Monica Puig (40.) jutott neki elsőként. A román lány első meccsükön 2011-ben legyőzte Indian Wellsben.

Monica Niculescu (29 éves, 45. a WTA-rangsorban) a svéd Johanna Larssonnal (28 éves, 60.), mérkőzik, eddig 2–1-re vezet az egymás elleni párharcban, viszont legutóbb, 2013-ban a skandináv teniszező nyert Roland Garrosban.

A selejtezősök közül Patricia Maria Ţig (95.) és Ana Bogdan (124.) sikerrel vette az első akadályt (két nyert meccs kell a főtáblára jutáshoz), a szabadkártyás Jaqueline Cristian viszont búcsúzott.

Bogdan 7:5, 2:6, 6:4 arányban verte a német Tatjana Mariát (101.), mérkőzésük 149 percet tartott. A főtáblára jutásért viszont már erősebb ellenfél következik, a horvát Donna Vekics (88.).

Ţig jóval könnyebben diadalmaskodott szerb ellenfele, Alekszandra Krunics ellen (125.), akit 6:3, 6:3 arányban győzött le. A találkozó mindössze 66 percet tartott. A román lány a második fordulóban az orosz Jevgenyija Rogyina (79.) ellen lép pályára, utóbbi egyetlen eddigi összecsapásukon 2014-ben legyőzte a bolgár Dobricsban rendezett ITF-tornán.

A győztesek eddigi jutalma 4075 dollár és 20 világranglistapont.

A mindössze 18 éves Jaqueline Cristian (335.) várt módon, 6:1, 6:1 arányban kikapott a német Mona Bartheltől (89.), a szabadkártyás román lány 2085 dollárral és 2 WTA-ponttal vigasztalódhat.

A floridai női viadal tavalyi győztese – akárcsak a vasárnap befejeződött Indian Wells-i tornáé – a fehérorosz Viktorija Azarenka, aki decemberben szült, és csak később folytatja pályafutását, így nem védheti meg címét.

A férfiaknál – ahol 6 993 450 dollár az összdíjazás – a selejtezők első fordulójában már elvérzett az egyetlen román induló: Marius Copil (107.) a házigazdák képviselőjétől, Reilly Opelkától (169.) szenvedett 6:4, 7:6 (3) arányú vereséget. A találkozó egy órát és 10 percet tartott.

Miamiban az Indian Wells-i bajnok Roger Federer a favorit, annál is inkább, mert a világelső Andy Murray és a címvédő Novak Djokovics is visszalépett könyöksérülés miatt. A francia Jo-Wilfried Tsonga gyermekének közelgő születése miatt nem utazott el Miamiba, egy másik francia játékos, Gaël Monfils pedig nem is nevezett be a bal lábának sérülése (Achilles-ín és térdkalács) miatt.