Miami: Babosék és Tecăuék búcsúztak, Halep sziporkázik

Már a legjobb nyolc között van Simona Halep a 7 669 423 dollár összdíjazású keménypályás floridai női vetélkedőn, búcsúzott viszont a még versenyben maradt magyar és román érdekeltségű páros.

A Babos Tímea, Anasztaszja Pavljucsenkova duó kiesett hétfőn a Miamiban rendezett torna női páros versenyének nyolcaddöntőjében.

A viadal honlapja szerint a magyar, orosz kettős a 6:1-re hozott nyitójátszma után döntő rövidítésben, 1 óra 2 perc alatt kapott ki a harmadik helyen kiemelt Sania Mirza, Barbora Strycova indiai, cseh duótól.

Babos egyesben a második fordulóban búcsúzott.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő: Mirza, Strycova (indiai, cseh, 3.)–Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz) 1:6, 6:1, 10–4.

Egyesben a világranglistán ötödik helyezett Halep három játszmában, 4:6, 7:5, 6:2-re legyőzte a 32 esztendős Samantha Stosurt. A tornán harmadikként kiemelt Halep 2 óra és 10 perc játék után búcsúztatta a világranglistán 19. helyezett ausztrál ellenfelét, aki ellen 5–4-re vezet most az egymás elleni találkozók tekintetében. Stosurnak 6:4, 5:2-es állásnál meccslabdája volt, innen állt talpra a konstancai lány. Halep ezzel kiegyenlítette tavalyi eredményét, amikor Miamiben szintén a negyeddöntőig menetelt.

A legjobb nyolc között a 25 évesek párbajában a világranglista 11. helyén álló magyar származású Konta Johanna lesz a román teniszező ellenfele. A brit színekben versenyző teniszező a korábban Irina-Camelia Begut búcsúztató spanyol Lara Arruabarrena Vecinót győzte le a nyolcaddöntőben. A Nagy-Britannia elleni Fed-kupa előzetesként is felfogható mérkőzés a második lesz közöttük, az első összecsapásukon két évvel ezelőtt Konta nyert.

Halep eddigi jutalma 146 575 dollár és 215 világranglistapont.

Menetelnek a kiemeltek

A 18-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federer magabiztos győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében. A 35 éves svájci sztár 80 perc alatt búcsúztatta az argentin Juan Martín del Potrót, akivel legutóbb a 2013-as ATP-világbajnokságon találkozott, és aki ellen már 16–5-re vezet kettejük párharcában. A nemrég Indian Wellsben tornagyőztes Federer 15–1-re javította idei mérlegét, egyetlen vereségét az orosz Jevgenyij Donszkojtól szenvedte el februárban Dubajban. Következő ellenfele a spanyol Roberto Bautista Agut lesz. A 19 éves német Alexander Zverev három meccslabdát hárítva verte meg a 28 ászt ütő John Isnert. A 2 óra 38 perces mérkőzés mindhárom szettje rövidítésben ért véget.

Eredmények, nők, nyolcaddöntő: Halep (3.)–Stosur (ausztrál, 14.) 4:6, 7:5, 6:2; Konta (brit, 10.)–Arruabarrena Vecino (spanyol) 7:5, 6:1; V. Williams (amerikai, 11.)–Kuznyecova (orosz, 7.) 6:3, 7:6 (4); Kerber (német, 1.)–Ozaki (japán) 6:2, 6:2; Ka. Plískova (cseh, 2.)–Strycova (cseh) 6:1, 6:4; Wozniacki (dán, 12.)–Muguruza Blanco (spanyol, 6.) 7:6 (1), a spanyol teniszező napszúrás miatt feladta a meccset; Safarova (cseh)–Cibulková (szlovák, 4.) 7:6 (5), 6:1; Lucsics-Baroni (horvát, 26.)–Mattek-Sands (amerikai) 7:5, 6:4. A negyeddöntő párosítása: Kerber–V. Williams, Halep–Konta, Wozniacki–Safarova és Lucsics-Baroni–Ka. Plískova.

Érdekesebb eredmények, férfiak, 3. forduló (a 16 közé jutásért): Berdych (cseh, 10.)–Müller (luxemburgi, 24.) 6:3, 6:4; Bautista Agut (spanyol, 14.)–Querrey (amerikai, 22.) 3:6, 6:2, 6:3; Wawrinka (svájci, 1.)–Dzsaziri (tunéziai) 6:3, 6:4; Federer (svájci, 4.)–Del Potro (argentin, 29.) 6:3, 6:4; Goffin (belga, 8.)-Schwartzman (argentin) 4:6, 6:3, 7:5; Kyrgios (ausztrál, 12.)–Karlovics (horvát, 17.) 6:4, 6:7 (4), 7:6 (2); A. Zverev (német, 16.)–Isner (amerikai, 18.) 6:7 (5), 7:6 (7), 7:6 (5).

Férfi párosban viszont csomagolhat az írmagnak maradt román teniszező, Horia Tecău is, aki a holland Jean-Julien Rojer oldalán döntő rövidítésben 6:4, 3:6, 11–9 arányban szenvedett vereséget a hatodik favorit Lukasz Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil) duó ellen. A találkozó 94 percet tartott. Tecăuék 25 320 dolláros csekkel és 90 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Kihagyja a Davis-kupa meccset Andy Murray

Sérülése miatt várhatóan nem játszhat a franciák elleni Davis-kupa mérkőzésen Andy Murray, a férfi teniszezők világranglistájának éllovasa. A háromszoros Grand Slam-győztes játékos kénytelen volt visszalépni – még a rajt előtt – a jelenleg zajló miami viadaltól, mivel edzés közben megsérült a könyöke.

„Kisebb szakadás van a könyökében, amiért pihennie kell – mondta testvéréről Jamie Murray. – Azt mondta nekem, hogy mindent tud csinálni, csak szerválni nem képes, és nem tehet mást, mint hogy pihen."

Andy Murraynek a jelen állás szerint az április 17-én kezdődő Monte Carló-i Masters-viadalt is ki kell majd hagynia.

A britek a jövő hét végén mérkőznek meg a franciákkal a hagyományos férfi csapatverseny negyeddöntőjében.