Magyarok és románok a szöuli tenisztornán

Babos Tímea nyolcaddöntőbe jutott a 250 ezer dollár összdíjazású szöuli keménypályás női tenisztornán, miután kedden két szettben legyőzte a lett Jelena Osztyapenkót. A pályára lépett román teniszezők közül is a selejtezősök örülhettek.

Babos az első fordulós találkozóján a szöuli torna és a Roland Garros 2017-es bajnokával mérkőzött meg, aki jelenleg csak a 74. helyen áll a világranglistán. Babos (92. a világranglistán) az első szettben egy brékkel 3:0-ra meglépett, Osztyapenko csak felzárkózni tudott. A magyar játékos a második játszmában 2:2 után tudott brékelni, majd 5:3-as előnyét követően újabb elvett adogatógémmel zárta le az összecsapást, amely 1 óra 15 percet tartott. Babos nem veszített szervajátékot a találkozón. A két játékos egymás elleni mutatója így 2–2-re módosult, a soproni teniszező korábbi sikerét még 2016-ban aratta. Babos a nyolcaddöntőben a harmadik helyen kiemelt cseh Karolina Muchovával (45.) találkozik, aki az első fordulóban a belga Alison Van Uytvanck (62.) ellen győzött 6:4, 3:6, 6:2-re.

Hasonlóképpen továbbjutásnak örülhetett a 26 esztendős Ana Bogdan (146.), aki fordulatos mérkőzésen kiemeltet búcsúztatott. A szintén selejtezőből főtáblára került román teniszező a hatodik favorit, két évvel idősebb szlovén Polona Hercog (51.) ellen háromszettes meccsen 105 perc alatt nyert. Bogdan 5 ászt ütött, Hercognak 7 fogadhatatlan adogatása volt, viszont 4 duplahibát is vétett. Ez volt kettőjük második találkozója, az elsőt a szlovén nyerte még 2009-ben az olaszországi Biellában. A román lány a következő fordulóban a dél-koreai származású, amerikai színekben versenyző szabadkártyás Kristie Ahnnal mérkőzik, utóbbi „biciklivel”, azaz 6:0, 6:0-lal küldte haza a magyar származású, Svájcnak versenyző Bacsinszky Tímeát.

Maratoni mérkőzésen diadalmaskodott a szintén selejtezőből főtáblára jutott a 25 éves Patricia Maria Ţig (124.), szülés után visszatért versenyző eredetileg az első favorit Maria Szakkari ellen kellett volna pályára lépnie, de a görög teniszező visszalépése után a szerencsés vesztes montenegrói Danka Kovinics (117.) lett az ellenfele. A háromszettes találkozó három órát és 2 percet tartott. Párharcukban most már a román lány vezet, aki 2011-ben nyert még a bolgár Dobricsban, ellenfele pedig két esztendeje vágott vissza a kínai Kantonban rendezett torna első körében. Ţig 3 ászt ütött, 8 kettős hibát vétett, Kovinics statisztikai mutatója ebből a szempontból 9/9, mindkét játékos 124 pontot szerzett a mérkőzés folyamán. A bukaresti teniszező a következő körben a spanyol Paula Badosa Giberttel (88.) mérkőzik.

A nyolcaddöntőbe jutás jutalma 3400 dollár és 48 világranglistapont.

Idejekorán véget ért viszont a 31 éves Mihaela Buzărnescu (101.) menetelése: az előző héten Hirosimában elődöntőig jutó bukaresti teniszező meglepetésre kikapott a 10 esztendővel fiatalabb, selejtezős ausztrál Priscilla Hontól (119.). A kétjátszmás mérkőzés egy órát és 29 percet tartott. Buzărnescu 2100 dolláros csekkel és egyetlen világranglistaponttal vigasztalódhat.

Eredmények, egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos–Osztyapenko (lett) 6:3, 6:3; A. Bogdan–Hercog 6:3, 3:6, 6:1; Hon (ausztrál)–Buzărnescu 6:3, 6:4; Ţig–Kovinics (montenegrói) 6:4, 3:6, 7:6 (3).

Az egyestől korábban elbúcsúzott Irina-Camelia Begu az orosz Margarita Gazsparjan oldalán szerepel párosban, a harmadik kiemelt kettős szoros, döntő rájátszásban végződött mérkőzésen 7:6 (2), 4:6, 10–2 arányban nyert a hazaiak képviselője, Szu Jeong Jang és Na-Ri Kim ellen. A továbbjutás jutalma 1820 dollár és 670 WTA-pont, a negyeddöntőben Beguék ellenfele a Plískova ikrek, Karolína és Krystina lesznek. Begu 2014-ben egyesben, egy évvel később párosban tornát nyert a dél-koreai fővárosban.

Borítókép: A soproni teniszező legyőzte Roland Garros korábbi bajnokát