Magyarok és románok a heti tenisztornákon

Babos Tímea Linzben továbbjutott, Fucsovics Márton Sanghajban nagy küzdelemben veszített. Több román női játékos is elkezdte szereplését szerte a világon rendezett nagyobb tornákon.

Linz: Babos magabiztos győzelemmel mutatkozott be

Babos Tímea magabiztos győzelemmel mutatkozott be kedden a 250 ezer dollár összedíjazású linzi keménypályás női tenisztornán.

A versenyeket szervező WTA honlapja szerint a világranglistán 64. magyar játékos első szettbeli sikerének kulcsa az volt a horvát Donna Vekics (37.) elleni összecsapáson, hogy az első adogatásaiból sokkal jobb arányban nyerte meg a pontokat. Babos – miután 1:1-nél hárított egy fogadóelőnyt – háromszor is brékelte riválisát, így 33 perc alatt előnybe került.

A második játszmában a második adogatásai is feljavultak a párosban világelső soproni teniszezőnek, és úgy húzott el 26 perc alatt 5:0-ra, hogy 2:0-s állásnál nyolc bréklabdát hárított. Az egyoldalú találkozó végül 1 óra 8 percet tartott.

„Nagyon örülök a győzelemnek, hiszen nagyon jól ment a játék! Pedig nem egyszerű első meccset játszani egy ilyen jó ellenféllel szemben. Az a lényeg, hogy sikerült! Egyértelmű: boldog vagyok!” – nyilatkozta a mérkőzést követően honlapján Babos.

Ez az első torna, amelyen ott van a magyar játékossal új edzője, a horvát Nikola Horvat, aki hivatalosan szeptember 20-a óta irányítja Babos felkészülését. A 25 éves teniszezőre a nyolcaddöntőben párospartnere, a francia Kristina Mladenovic vár, aki két játszmában győzte le a brit Harriet Dartot.

Az osztrák városban a 27 esztendős Sorana Cârstea (80. a világranglistán) is pályára lépett, a román lány sima, kétszettes vereséget szenvedett a selejtezőből főtáblára került svájci Jil Teichmanntól (158.). A 21 éves versenyző 76 perc alatt nyert – eddigi négy összecsapásukon először diadalmaskodott, korábban játszmát sem nyert. Cârstea 1694 eurót és egyetlen világranglistapontot kap a részvételért.

A tornán párosban negyeddöntős a negyedik favorit Irina Maria Bara, Xenia Knoll (román, svájci) páros.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos–Vekics (horvát, 8.) 6:1, 6:1; Teichmann (svájci)–Cârstea 6:4, 6:2.

Sanghaj: Fucsovics búcsúzott a második fordulóban

Fucsovics Márton búcsúzott a második fordulóban a 9,22 millió dollár összdíjazású sanghaji keménypályás férfi tornán. A világranglistán 42. magyar játékos – aki negyeddöntős volt múlt héten Pekingben – a bosnyák Damir Dzumhur után a 32 között Peter Gojowczykkal csapott össze. Kettejük egymás elleni mérlege 1–1-re állt, legutóbb májusban Genfben Fucsovics bizonyult jobbnak, majd a versenyt is megnyerte.

A 68. helyen álló német 2:2-nél elvette a nyíregyházi teniszező adogatását, majd előnyét megtartva 50 perc alatt hozta a nyitójátszmát. A folytatásban a 26 éves magyar 3:0-ra meglépett, csakhogy ellenfele utolérte őt, s a szett végül rövidítéssel ért véget. Ebben Fucsovics 6-3-ra elhúzott, majd első játszmalabdáját értékesítve egyenlített.

A harmadik felvonás első bréklabdáját 4:4-nél a magyar játékos harcolta ki, de ekkor három lehetőségéből egyet sem tudott kihasználni. Az újabb tie-breakben Fucsovics 4-1-re is vezetett, ám Gojowczyk fordított, és megnyerte a találkozót, amely 2 óra 41 percig tartott.

Eredmény (az ATP honlapja alapján), 2. forduló (a 16 közé jutásért): Gojowczyk (német)–Fucsovics 6:4, 6:7 (3), 7:6 (5).

Begu vesztett mindkét fronton

A kínai Tiencsinben rendezett 750 ezer dollár összdíjazású keménypályás tornán a 28 éves Irina-Camelia Begu (52.) is indult, de egyesben és párosban is elbúcsúzott a további küzdelmektől.

Egyesben meglepetést jelent korai búcsúja, a világranglistán a 225. helyen jegyezett, négy évvel fiatalabb, selejtezőkből főtáblára jutott kínia Ju-szuan Zsang verte meg két szettben 7:5, 6:3-ra. A találkozó egy órát és 41 percet tartott. Begu 4414 dolláros csekkel és egy WTA-ponttal vigasztalódhat.

Párosban Begu és a cseh Barbora Krejcikova első kiemelést kapott, a második fordulóban, a negyeddöntőben óriásit küzdöttek, de döntő rövidítésben alulmaradtak Szi-nyun Han, Darija Jurak (kínai, horvát) kettős ellenében, a 96 perces találkozó 6:4, 4:6, 10–8-as eredménnyel végződött. Beguék jutalma 3852 dollár és 60 világranglistapont.

Hongkongban történt

Tiencsinhez hasonló paraméterekkel rendelkező tornát rendeznek szintén a nők számára Hongkongban, két román teniszező is ezt a tornát választotta.

Ana Bogdan (78.) drámai, két és fél órás küzdelemben gyűrte le a szerencsés vesztesként főtáblára került amerikai Caroline Dolehide-et (131.). A román lány közel volt a kieséshez, Dolehide a döntő játszmában 3:0-ra és 5:1-re is vezetett már, három meccslabdája is volt, végül mégis vesztett: 6:7 (2), 6:3, 7:5 volt a végeredmény. Bogdannak a nyolcaddöntőben a negyedik kiemelt spanyol Garbine Muguruza Blanco (13.) lesz az ellenfele.

Nagyot csatázott Monica Niculescu (87.) is, szetthátrányból fordított a tunéziai Ons Jabeur (100.) ellen: 4:6, 7:6 (0), 6:4 volt a végeredmény, ez a parti két órát és 39 percet tartott. Niculescu ellenfele a hetedik favorit ausztrál Daria Gavrilova lesz. A továbbjutók eddigi jutalma 7195 dollár és 30 WTA-pont,

Niculescu párosban is szerencsét próbált, az amerikai Jennifer Brady oldalán a második kiemelt Alicja Rosolska, Abigail Spears (lengyel, amerikai) duóval mérkőztek, de 57 perc alatt 6:2, 6:3 arányú vereséget szenvedtek.