Magyar NB I., 3. forduló: Élen Fehérvár

A MOL Fehérvár FC, a Mezőkövesd és a Debrecen százszázalékos maradt a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, harmadik fordulójában, a Budapesti Honvédnak, a Zalaegerszegnek és a Kaposvárnak viszont továbbra sincs pontja.

Az újonc ZTE-t éppen a Debrecen győzte le 3–2-re, a Kaposvár a címvédő Ferencváros otthonában kapott ki egy góllal, a Honvéd pedig a Kisvárdától kapott ki ideiglenes hazai pályáján, az MTK stadionjában.

Utóbbi együttest Miriuţă László edzi, számos román idegenlégiósa közül kettő is eredményes volt: Cornel Alexandru Ene és a válogatott Gheorghe Grozav, aki már harmadik találatát jegyzi ebben az idényben.

A MOL Fehérvárnak három meccs után már 11 gólja van, mivel ezúttal fölényesen, 5–1-re nyert a Diósgyőr ellen.

Eredmények: • Debreceni VSC–Zalaegerszeg TE FC 3–2 (gól: Nikola Trujics – 2., Szécsi Márk – 25. és Haruna Garba – 66. perc, illetve Bedi Bence – 17. és Nikola Mitrovics – 64. perc; a 80. percben Mitrovics 11-est hibázott) • Ferencvárosi Torna Club–Kaposvári Rákóczi FC 1–0 (Olekszandr Valerijovics Zubkov – 7. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Puskás Akadémia FC 1–0 (Cseri Tamás – 46. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 5–1 (Elek Ákos – 13., Futács Márkó – 53., Braniszlav Danilovics – 73., öngól, továbbá Armin Hodzics 2 – 75. és 85. perc, illetve Prosser Dániel – 1. perc; kiállítva: Dusan Brkovics – 43. perc, Diósgyőr) • Újpest FC–Paksi FC 1–1 (Bojan Szankovics – 68. perc, illetve Könyves Norbert – 57. perc) • Budapesti Honvéd–Kisvárda Master Good 1–3 (David N’Gog – 89. perc, illetve Cornel Alexandru Ene – 9., Lucas Marcolini Dantas Bertucci – 61. és Gheorghe Grozav – 93. perc). A tabellán:

1.      Fehérvár     3       3       0       0       11–3 9

2.      Mezőköv.   3       3       0       0       4–1   9

3.      Debrecen    2       2       0       0       7–3   6

4.      Kisvárda    3       2       0       1       5–5   6

5.      Paks  3       1       1       1       4–3   4

6.      Újpest        3       1       1       1       4–5   4

7.      FTC  1       1       0       0       1–0   3

8.      Puskás A.   3       1       0       2       3–4   3