Magyar NB I., 18. forduló: Debrecen a dobogón

A Honvéd és az Újpest nem bírt egymással a labdarúgó OTP Bank Liga 18., őszi idényének utolsó fordulójában, így szombathelyi győzelmével a Debrecen tölti a tabella harmadik helyén a téli szünetet.

A szombati játéknap rangadóján a Honvéd már emberhátrányban szerzett vezetést – büntetőből –, majd újpesti fordítást követően a 89. percben mentette döntetlenre a találkozót.

Kisvárda és a Puskás Akadémia házigazdaként, Diósgyőr vendégként gyűjtötte be a három pontot, utóbbi együttes sorozatban az ötödik bajnoki mérkőzésén tudta megőrizni veretlenségét.

Eredmények: • Puskás Akadémia FC-Mezőkövesd Zsóry FC 2–0 (gól: Joszip Knezevics 2 – 60. és 69. perc) • Kisvárda Master Good–Budapesti MTK 1–0 (Brana Iljics – 76. perc) • Paksi FC–Diósgyőri VTK 1–2 (Papp Kristóf – 17. perc, illetve Tajti Mátyás – 15. és Florent Hasani – 63. perc; a diósgyőriek játékosa, Branko Mihajlovics 19. percben 11-est hibázott) • Szombathelyi Haladás–Debreceni VSC 0–2 (Bódi Ádám – 14. és Szécsi Márk – 57. perc; kiállítva: Mészáros Károly – 89. perc, Haladás; az 1. percben a Haladás játékosa, Gaál Bálint 11-est hibázott) • Budapesti Honvéd–Újpest FC 2–2 (Holender Filip – 41., 11 m és Tischler Patrik – 89. perc, illetve Girogi Beridze – 46. és Novothny Soma – 63. perc; kiállítva: Dino Skvorc – 38. perc, Honvéd). Lapzárta után ért véget a Székesfehérvári MOL Vidi FC–Ferencvárosi Torna Club rangadó. A tabellán:

1.       FTC            17      12      3        2        35–13         39

2.       MOL Vidi   17      9        4        4        28–15         31

3.       Debrecen     18      8        6        4        25–19         30

4.       Honvéd       18      8        5        5        21–15         29

5.       Újpest         18      7        7        4        21–14         28

6.       MTK           18      8        3        7        27–25         27

7.       Mezőköv.    18      6        6        6        25–23         24

8.       Paks            18      5        7        6        22–25         22