Magyar NB I., 14. forduló: Kikapott az éllovas FTC a sereghajtótól

Az éllovas Ferencvárosi Torna Club meglepetésre kikapott Szombathelyen a Haladástól a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójában, ezzel három pontra csökkent az előnye, mivel a második helyezett Honvéd Pakson döntetlent játszott.

A Haladás a második győzelmével is maradt az utolsó helyen.

A harmadik pozícióba az MTK jött fel, amely ötgólos mérkőzésen legyőzte a Puskás Akadémiát. Az Európa Liga csoportkörében is érdekelt MOL Vidi FC vasárnap lépett pályára, és Mezőkövesden meglepő pofonba szaladt.

Az OTP Bank Liga 14. fordulójának eredményei: • Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 1-0 (gól: Florent Hasani – 38. perc) • Paksi FC–Budapesti Honvéd 0–0 • Budapesti MTK–Puskás Akadémia FC 3–2 (Lencse László – 26., Baki Ákos – 65. és Torghelle Sándor – 81. perc, illetve Bachana Arabuli – 38. és Joszip Knezevics – 76. perc) • Kisvárda Master Good–Újpest FC 1–4 (Lucas Marcolini Dantas Bertucci – 31. perc, illetve Novothny Soma 3 – 41., 73. és 86., valamint Izing Martin – 50. perc, öngól) • Szombathelyi Haladás–Ferencvárosi Torna Club 1–0 (Gaál Bálint – 53. perc, 11 m; a 75. percben az FTC játékosa, Davide Lanzafame 11-est hibázott) • Mezőkövesd Zsóry FC–Székesfehérvári MOL Vidi FC 1–0 (Koszta Márk – 66. perc). A tabella:

12.     Haladás      14      2        2        10      12–26         8

A Ferencváros nyert Kisvárdán a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában, ezzel őrzi nyolcpontos előnyét a címvédő Vidi FC-vel szemben a tabella élén.