Magyar NB I., 12. forduló: Vendégek fordulója

Az éllovas Videoton 1–1-es döntetlent játszott az újonc Balmazújváros vendégeként, ám mivel közvetlen üldözője, a Ferencváros is ugyanilyen eredményt ért el a másik újonc Puskás Akadémia otthonában, nem csökkent a fehérváriak előnye a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 12. fordulójában.

A címvédő, jelenleg negyedik Budapesti Honvédnak ugyanakkor megszakadt a rossz sorozata: a kispestiek három vereség és két döntetlen után nyertek ismét bajnoki meccset a Haladás ellen Sopronban.

Tovább tart a harmadik helyezett Debrecen jó szériája: Herczeg András Mezőkövesden diadalmaskodó együttese immáron hét mérkőzés óta veretlen.

A vendégek napjának nevezhető a forduló, hiszen Diósgyőr meccset leszámítva, mindenhol szereztek legalább egy pontot.

Eredmények: • Szombathelyi Swietelsky-Haladás–Budapest Honvéd 1–2 (Kiss Tamás – 57. perc, illetve Eppel Márton 2 – 45. és 83. perc, az első 11 m) • Diósgyőri VTK–Budapesti Vasas FC 5–0 (Villar – 15., Ugrai Roland 2 – 48. és 58., Vela – 71., továbbá Joannidisz – 77. perc) • Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (Balmazújváros)–Székesfehérvári Videoton FC 1–1 (Andrics – 43. perc, illetve Scsepovics – 11. perc) • Újpest FC–Paksi FC 0–0 • Mezőkövesd Zsóry FC–Debreceni VSC 0–2 (Mengolo – 28. és Bódi Ádám – 84. perc) • Puskás Akadémia FC–Ferencvárosi TC 1–1 (Josip Knezevics – 84. perc, 11 m, illetve Joseph Paintsil – 39. perc). A tabellán:

1.      Videoton    12     7       4       1       25–14         25

2.      FTC  12     6       5       1       26–13         23

3.      Debrecen    12     6       3       3       19–9 21

4.      Honvéd      12     5       4       3       20–20         19

5.      Paks  12     4       5       3       19–19         17

6.      Vasas         11     5       1       5       17–21         16

7.      Diósgyőr    12     4       3       5       22–22         15

8.      Puskás A.   12     4       3       5       17–19         15