Kupáról kupára, focikörkép

Folytatjuk hétközi labdarúgó kupakörképünket, a román, a magyar, az olasz, a spanyol, a német és a francia sorozat, továbbá az angol FA-kupa eseményei kerülnek terítékre.

Román Kupa

A Bukaresti Dinamó után a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és némi meglepetésre a Jászvásári Politechnika jutott a legjobb négy közé a labdarúgó Román Kupában. A kovásznaiak a II. ligás Ploieşti-i Petrolul otthonában, az Ilie Oană Stadionban győztek – a hazai szurkolók kiviselték magukat, a ştefăneşti-i (Argeş megye) Iulian Călin játékvezető 10 percre félbeszakította a találkozót a 89. percben a xenofób bekiabálások („magyarok ki az országból”) miatt.

Eredmények: • Ploieşti-i Petrolul (II. liga)–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–1 (gól: Andrei Dumiter – 35. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Krajovai Universitatea FC 3–2 (Nicandro Breeveld 2 – 13. és 92. perc, valamint Ovidiu Horşia – 42. perc, illetve Dan Nistor 2 – 54. és 90. perc, az első 11 m).

Magyar Kupa

Az MTK 1–0-ra győzött a Dorogi FC otthonában a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, szerdán (a meccs egyetlen gólját Bognár István szerezte a 26. percben), a Paksi FC pedig hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Budapesti Honvéddal. A meglepetés az esti találkozón született: a Zalaegerszegi TE FC hajrában szerzett gólokkal 2–0-ra legyőzte a címvédő MOL Fehérvárt, a zalaiak találatait Eduvie Ikoba és Hegedűs Olivér szerezte a 83., illetve a 88. percben.

Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzések: • Dorogi FC (NB II.)–Budapesti MTK (NB II.) 0–1 • Paksi FC–Budapesti Honvéd 0–0 • Zalaegerszegi TE FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 2–0. Kedden játszották: • Puskás Akadémia FC–Mezőkövesd Zsóry FC 0–1. A visszavágókat jövő szerdán rendezik.

Olasz Kupa

A koronavírus-járvány miatt elhalasztották az SCC Nápoly–Milánói Internazionale összecsapást is, a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének csütörtökre kiírt visszavágóját. Arról, hogy mikor pótolják a párharc második mérkőzését – az első felvonást 1–0-ra nyerték a nápolyiak a milánói San Siróban –, egyelőre nincs információ. Hasonló okokból korábban a másik ág visszavágóját, a Torinói Juventus–AC Milan összecsapást is elhalasztották, ott 1–1-re végződött az első mérkőzés.

Spanyol Király Kupa

Elsőként a baszk Real Sociedad jutott a spanyol kupasorozat döntőjébe, kettős győzelemmel bizonyult jobbnak a másodosztályú Mirandés ellenében.

Eredmény, elődöntő, visszavágó: • Mirandés (II.)–Real Sociedad 0–1 (gól: Oyarzabal – 41. perc, 11 m) – továbbjutott a Real Sociedad kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel. A másik ágon csütörtökön este rendezték a Granada–Athletic Bilbao találkozót (az első mérkőzés eredménye: 0–1).

Német Kupa

A negyedik ligás Saarbrücken és a Bayern München után a Bayer Leverkusennel és az Eintracht Frankfurttal kiegészült a nagy négyes Németországban.

Szerdai negyeddöntős eredmények: • Bayer Leverkusen–Union Berlin 3–1 • Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 2–0.

Angol FA-kupa

Szerdán további három mérkőzést bonyolítottak le az angol FA-kupa nyolcaddöntős sorozatában.

Eredmények: • Leicester City–Birmingham City (II. liga) 1–0 • Sheffield Wednesday (II.)–Manchester City 0–1 • Tottenham Hotspur–Norwich City 1–1 – tizenegyesekkel: 2–3. Csütörtökre maradt a Derby County (II.)–Manchester United összecsapás.

Francia Kupa

Egyebek között Kylian Mbappé mesterhármasának köszönhetően döntőbe jutott a Francia Kupában a Paris Saint-Germain, amely kiütéses győzelmet aratott Lyonban az Olympique felett. A másik két gólt a brazil Neymar (büntetőből) és a spanyol Pablo Sarabia jegyezte, a lyoniaktól Martin Terrier volt eredményes. A házigazdáknál a román válogatott Ciprian Tătăruşanu kapus a cserepadról nézte társai szenvedését. Ez volt Mbappé 30. gólja a PSG-ben, minden sorozatot tekintve 32 mérkőzésen. A másik ágon csütörtökön este a Saint-Étienne a címvédő Stade Rennes-t látta vendégül.

Eredmény: • Olympique Lyon–Paris Saint-Germain 1–5.