Kiválasztották a 8. MOL Gyermekgyógyító program nyerteseit

A Hip-Tep Egyesület két évben is támogatásra méltónak bizonyult

Kiválasztották a 8. MOL Gyermekgyógyító program nyerteseit

A MOL Románia és a Közösségért Alapítvány kihirdette a 8. MOL Gyermekgyógyító program nyerteseit. A támogatás révén megvalósuló érzelmi fejlesztést célzó és művészetterápiás foglalkozások 870 fogyatékkal élő, krónikus betegségben szenvedő vagy súlyos betegségből lábadó gyermeken segítenek. – A program eddigi nyolc kiírására körülbelül 840 pályázat érkezett, amelyek szakmai színvonala nagy hatással volt ránk. A nyertes pályázatok által számos sikertörténetnek lehettünk tanúi, amelyek megmutatták, hogy kitartó munkával és odaadással olyan harcokat is meg lehet nyerni, amelyek eleinte elvesztettnek tűntek, és bebizonyosodott, hogy a gyermekek életminősége jelentősen javítható. Az érzelmi fejlesztést célzó és művészetterápiás programok kitartó támogatása révén vállalatunk azt szeretné jelezni az érintettek, a hozzátartozók és a szakemberek felé, hogy nincsenek egyedül, és kezdeményezéseikben továbbra is mellettük állunk – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

2016. szeptember 29 – október 30. között 122 civil szervezet pályázott különböző tevékenységek megvalósítása érdekében, ebből a  zsűri 19 olyan tervenek ítélt meg részleges vagy teljes támogatást, amelyeker 2016. december és 2017. augusztus között kiviteleznek. A 2016-os Gyermekgyógyító program támogatási kerete 300 ezer lej. A 19 nyertes egyesület közül 6 első alkalommal pályázott sikeresen, míg 13 civil szervezet a korábbi kiírások során is részesült már támogatásban.

A nyertes egyesületek Bukarestből, illetve Bihar, Fehér, Hargita, Iași, Kolozs, Maros, Neamț, Szatmár, Szeben és Temes megyéből származnak. A nyertes pályázatok keretében szervezett terápiás foglalkozások: művészetterápia – zeneterápia, tánc- és mozgásterápia, drámaterápia, Phronetic művészetterápia; agyag és egyéb szerves anyagok megmunkálása révén művészetterápiás elemekkel gazdagított foglalkozásterápia; állatasszisztált terápia; hidroterápia. Alkalmaznak továbbá érzelmi fokuszú terápiákat mese és szociális történetek felhasználásával, játékterápiát, bábszínház és humanisztikus orientáltságú terápiát; szenzoros stimulációt és integrációt, valamint látássérült gyermekek oktatásához készítenek kiegészítő tanfelszerelést.

– Egész évben biztosítjuk az érdekelt civil szervezetek tájékoztatását. Nemcsak a pályázati feltételeket közöljük, hanem ismertetjük a nyertes pályázatok eredményeit is. Telefonon vagy levélben válaszolunk a felmerülő szakmai és szervezési kérdésekre. A folyamatos kommunikáció egyenlő feltételeket biztosít minden pályázó számára. Ez tükröződik abban is, hogy a 2016-os kiírás nyerteseinek egyharmada első alkalommal részesül támogatásban, az ő pályázataik szakmai színvonala is meggyőző volt a zsűri számára – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A nyertes pályázatok névsora megtalálható a www.molromania és a www.pentrucomunitate.rohonlapokon.