III. liga: ismét 3–3-at játszottak a Zöld Vírusok

Pótlások napja volt a harmadosztályban, a Kolozs megyei érdekeltségű 9. és 10. csoportban összesen négy mérkőzést játszottak le, mindegyiket a 9. játéknapból.

A Kolozsvári Egészség – akárcsak korábban a Dési Egyesülés ellen – ismét 3–3-as döntetlent játszott (de a győzelemhez is közel állt), ezúttal a Kudzsiri VSK otthonában. A Zöld Vírusok ezzel a désieknek segítettek, mivel megakadályozták a Fehér megyei gárdát, hogy visszakerüljön az élre.

A kolozsváriak 2–0-ra vezettek már a szünetig, majd a hajrában 3–2-re, viszont a házigazdák emberhátrányban (Lucian Itu edzőjátékos jutott a kiállítás sorsára 20 perccel a lefújás előtt) egyenlítettek a hosszabbításpercekben. A kudzsiriak két büntetőt is kaptak a mérkőzés során, a portugál Vítor Tiago de Freitas Fernandes Vitinha azonban nem élt a lehetőséggel.

Kis Csaba és Dan Matei együttese: Lăzăreanu – Creţ, Urcan, Dan Matei, Şumlea – Oltean, Al. Petruş, Cl. Petruş, Ciupe – Lujerdean, Tilincă; cserepad: Todoran, Szölöşi, Bucur, Hoca, Neamţ és Iancu.

Eredmények:

9. csoport: • Kudzsiri CSK–Kolozsvári Egészség 3–3 (gól: Paul Păcurar – 60., 11 m, Marius Lupu – 71. és Alin Dohotariu – 96. perc, illetve Rareş Urcan – 15., Raul Ciupe – 22. és Cosmin Tilincă – 75. perc; kiállítva: Lucian Itu – 76. perc, Kudzsir) • Alsógáldi Ipar–Marosújvári SK 1–3 (Alexandru Cioară – 42. perc, 11 m, illetve Carlos Lazăr – 17., Tudor Cristea – 51. és Darius Şumblea – 93. perc). Az állás: 1. DÉSI EGYESÜLÉS 25 PONT/10 MÉRKŐZÉS, 2. Kudzsir 23/10, 3. Nyárádtői Egyesülés 17/10, 4. Szászrégeni Lendület 16/9, 5. KV. EGÉSZSÉG 14/10, 6. Gyulafehérvári Egyesülés 13/10, 7. TORDAI ÜVEG ARANYOS FC 11/10,   8. Vajdahunyadi SK 10/10, 9. Marosújvár 6/10, 10. Alsógáld 4/9.

10. csoport: • Besztercei 1. FC Glória–Szilágysomlyói Sport 3–1 (gól: Sandu Bococi – 15., 11 m, Marius Curtuiuş – 20. és Bogdan Milandru – 32. perc, illetve Marius Ceaca – 87. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Nagyváradi AC 0–1 (Andrei Iacob – 86. perc). A sorrend: 1. Zilahi MSC 21 pont/9 mérkőzés, 2. Nagybányai Minaur 20/10, 3. NAC 17/9, 4. DÉSI SZAMOS 15/10, 5. Beszterce 14/9, 6. Szilágysomlyó 12/9, 7. Váradszentmártoni SK 11/9 (13–14), 8. Nagysomkúti Haladás 11/10, 9. Szatmárnémeti MSC 7/9, 10. Esthajnalcsillag 4/10.