III. liga 16. forduló: Kétszer is vezettek a désiek, mégis kikaptak a székelyektől

Amint azt korábban már röviden jeleztük, a labdarúgó harmadosztály visszavágóinak nyitófordulójában a Dési Egyesülés egygólos vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC-től.

Látványos, gólokban gazdag mérkőzésnek voltak szemtanúi mindazok, akik a hétvégén kivonultak a még mindig hótól borított Hargita lábánál fekvő stadionba. Annál is érdekesebb volt a találkozó, mivel a táblázaton két szomszédos csapatról volt szó, és mindkettőt jól ismeri Mészáros Alpár kolozsvári edző. Jelenleg ő ül a székelyföldi gárda kispadján, de két évvel ezelőtt a désieket is irányította, tehát tudta, mire is képes a vendégcsapat. Amitől tartott, már az első percben bekövetkezett, amikor az Egyesülés vezetéshez jutott Rareş Pintea büntetőjével (0–1). Nem telt sok időbe, és a 14. percben Bogdan Mintaş kiegyenlített (1–1). Így végződött az első félidő, majd térfélcsere után újból a Szamos-partiak tettek szert előnyre a tabellán: a 66. percben a désiek egyik legtapasztaltabb játékosa, Florin Blaj talált be a Mihai Tudose által védett kapuba (1–2). A hazaiak nem nyugodtak bele az esetleges hazai vereségbe, és a február közepén Londonon keresztül Vietnamból érkezett (!) Romanic Alexander Logon csatár két góljával (71 és 92. perc) a maguk javára fordították az eredményt, a székely szurkolók nagy örömére, akik az őszi menetben otthon nem nagyon voltak részesei hazai sikernek. Az összecsapás utolsó negyedórájában a vendégek tíz emberrel játszottak, ugyanis a télen a Kolozsvári CFR másodcsapatától leigazolt Andrei Pop támadó középpályást Gabriel Mihuleac jászvásári játékvezető két sárgalap miatt kiállította.

A találkozó végén Mészáros Alpár mester meg volt elégedve tanítványai szereplésével, és ugyanakkor elismerte a dési alakulat képességét is.

Gheorghe Barbu csapata: Brie – Plăioan, Pintea, Kovács, Pârv – Blaj, B. Pop, Onicaş, Hâmpea – Hetea, A. Pop; cserék: Farcaş és Cătinean.

Végeredmény: • Székelyudvarhelyi FC–Dési Egyesülés 3–2 (gól: Bogdan Mintaş – 14., továbbá Alexander Romaric Logon 2 – 71. és 92. perc, illetve Rareş Pintea – 1., 11 m és Florin Blaj – 66. perc; kiállítva: Andrei Pop – 80. perc, Dés).

A fellegvári CMC-pályán a hivatalosan edző nélkül szereplő Kolozsvári CFR II. egy góllal legyűrte a Besztercei ACS Unu Fotbal Glóriát. A bajnok első csapathoz irányított Alin Minteuan a lelátóról nézte a meccset, a kispadon Sergiu Coc edzői licenccel is rendelkező fizikai felkészítő irányította a csapatot.

Az első gólt Paul Potra az első félidő hosszabbításpercében lőtte (1–0), fordulás után pedig Claudiu Petrila eltalálta a kapufát. A veterán, 33 éves Ovidiu Stoianof egyenlített a beszterceiek részéről (55. perc: 1–1), a hajrában azonban az élcsapatnál is egyre gyakrabban bevetett Petrila a 83. percben elhozta a sikert.

A CFR II. összeállítása: Adrian Rus – Ispas, Potra, I. Rus, Milandru – Itu, Dat – Petirla, Adrian Pop, Fica – Cazan; cserék: Bogdan Minteuan, Joca, Cohan és Girsik Attila.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 2–1 (Paul Potra – 45. + 1.  és Claudiu Petrila – 83. perc, illetve Ovidiu Stoianof – 55. perc).

Az újonc Tordai Üveg Aranyos nem bírt a forduló előtt még sereghajtó Szeben megyei gárdával, a szászmedgyesi összecsapást a Gázmetán II. nyerte. A gyenge mérkőzésen a tordaiak ellen Raul Hăjmăşan a 32. percben volt eredményes (1–0), a második félidőben Simion Cocoară az 51. percben saját kapujába talált (2–0), s ekkor gyakorlatilag is eldőlt a találkozó.

Constantin Olariu együttese: Rareş Pop – Marcu, Cocoară, Indreica, Ionescu – Bria, Savu, Paloca, Chiş – Vitan, Lemnaru; cserék: Ititesc, Chişu, Oltean és Sălăgean.

Végeredmény: • Medgyesi Gázmetán II– Tordai Üveg Aranyos 2–0 (Raul Hăjmăşan – 32. és Simion Cocoară – 51. perc, öngól).

Fontos győzelmet aratott viszont a Kolozsvári Egészség, amely a Brassó megyei Szászhermányból hozta el mind a három pontot. A nehéz pályán lebonylított mérkőzésen a Zöld Vírusok találatát a 70. percben Adrian Lupu jegyezte.

Kis Csaba és Dan Matei a következő csapatot küldte pályára: Lăzăreanu – Ţârlea, Porumb, Dan Matei, Cristian Paul – Creţ, Ciupe, Chelariu, Lupu – Roma, Tilincă; cserék: Duca, Chivu és Gáspár.

Végeredmény: • Szászhermányi AFC–Kolozsvári Egészség 0–1 (Adrian Lupu – 70. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Tasnádi Egyesülés–Szászrégeni Lendület 1–2 (gól: Székely Krisztián – 49. perc, illetve Florin Truţă – 62. és David Potor – 92. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Marosvásárhelyi MSE  10–0 (Sergiu Ciocan 3 – 5., 26. és 61., Romario Rus 2 – 17. és 43., Ioan Opriş 3 – 33., 41. és 73., Alin Bota – 56., 11 m, valamint Alexandru Mărieş – 79. perc) • Radnóti SK–Nagybányai Minaur 0–5 (Mihai Roşca 2 – 28. és 44., a második 11, Raul Stanciu – 55., Alexandru Taciuc – 65., továbbá Paul Chiş Toie – 78. perc) • FK Csíkszereda–Barcarozsnyói Olimpic 3–0. A sorrend:

1.       Lénárdf.      16      13      1        2        50–14         40

2.       Minaur        16      10      5        1        31–8  35

3.       Szereda       16      10      4        2        41–12         34

4.       CFR II.       16      9        5        2        34–18         32

5.       Kv. Eg.       16      9        3        4        26–15         30

6.       Régen          16      7        6        3        23–16         27

7.       Rozsnyó     16      8        2        6        18–18         26

8.       Torda          16      7        3        6        22–21         24