III. liga, 16. forduló: Andrei Pop mesterhármasa Désen

Andrei Pop dési csatár lett a zilahiak „mumusa”: az ősszel az első fordulóban a Meszes alji stadionban két góljával győzött az Egyesülés, a hétvégén ugyancsak ő (ezúttal hazai pályán) három találattal terhelte meg a szilágyságiak kapuját – amint korábban már röviden jeleztük, a Dési Egyesülés 3–1 (1–0) arányban verte a Zilahi MSC-t a labdarúgó harmadosztály visszavágóinak kezdetén.

Gyakorlatilag Andrei Pop egyedül verte meg mindkét alkalommal a szomszédos megye képviselőjét. A csatár a tavaszi nyitányon is bebizonyította, ő a legjobb a Szamos parti alakulatban, háromszor is betalált „druszája”, Andrei Pop vendégkapus hálójába. Az első találatot a találkozó 40. percében jegyeztük, amikor a zilahiak egyik hátvédje kézzel érintette a labdát a tizenhatoson belül, és Tudor Florin Jurcă nagyenyedi játékvezető büntetőt ítélt, amelyet a támadó értékesített is. A második gólját az 53. percben szerezte, amikor a télen érkezett volt gyulafehérvári középpályás, Ionuţ Frăsineanu beadását küldte a hálóba. Az 59. percben egyedül lógott meg a jobbszélen, és a tizenhatos tájékáról zúdított óriási lövést az ellenfél kapujába. A 3–0-s hazai vezetésnél a MSC labdarúgói egyre gyakrabban közelítették meg az Egyesülés tizenhatosát, de csak egy gólra tellett részükről, az is az összecsapás hosszabbításában született: a Kolozsvári U FC-t megjárt Răzvan Dulap fejesgóljával szépítettek a szilágyságiak. A zilahiaknak még a 3. percben volt korábban óriási gólhelyzetük, de Andrei Vlad Pavel lövése messze elkerülte a hazaiak kapuját.

A két együttes összeállítása:

EGYESÜLÉS: D. Farcaş – Kereki Mihály, Láng Lóránt, Frăsineanu, Maxim – Coroian, Vitan, Cătinean, Adi Pop – Andrei Pop, Cornea; cserejátékosok: Raul Papp, Peter, Iepan, Al. Blaj, Sabo, A. Farcaş, A. Papp; vezetőedző: Dragoş Militaru.

ZILAH: A. Pop – Kinczel Ervin, Fl. Pop, Dulap, Istrate – Stanciu, Kis Lóránd, Iorga, Vastag – Pavel, Dumitraşcu; cserejátékosok: Băican, Haţiegan, Ardelelean , Duma,  Culda,  Călin és Sárosi Raul; vezetőedző: Marius Paşca.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Zilahi MSC 3–1 (gól: Andrei Pop 3 – 40., 53. és 59. perc, az első 11 m, illetve Răzvan Dulap – 93. perc).

A Kis Csaba és Dan Matei edzette Kolozsvári Egészség 0–2-ről állt talpra a Besztercei Unu Fotbal Club Glória ellenében a szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison, a volt Viktória Stadionban rendezett találkozón, a vendégek Marius Curtuiuş eurógóljával (34. perc) és Claudiu Meşter (44. perc) találatával vezettek a szünetben. A szépítést az edzőjátékos hátvéd, Dan Matei érte el az 55. percben, a hajrában Alexandru Gaşpar egyenlített a 82-ben.

A Zöld Vírusok összeállítása: Filip Lăzăreanu – Mic, D. Matei, Rada, Cristian Paul – Isac, Ciupe, Creţ – Roman, Ceaca, Tilincă; cserejátékosok: Pungan, Bucur, Szőlősi, Neamţ, Gaşpar, Yuh, Vlădău.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Besztercei Unu Fotbal Club Glória 2–2 (Dan Matei – 55. és Alexandru Gaşpar – 82. perc, illetve Marius Curtuiuş – 34. és Claudiu Meşter – 44. perc).

Kolozs megye másik két együttese, a Kolozsvári CFR II. és a Tordai Üveg Aranyos FC óriási pofonba szaladt az alsógáldi és a nagybányai kiszállás során (0–3 és 0–6), a kolozsvári Mészáros Alpár edzette kiesés ellen küzdő Székelyudvarhelyi FC pedig három góllal kapott ki, a Szászrégeni Lendülettől.

Eredmények: • Székelyudvarhelyi FC–Szászrégeni Lendület 0–3 (Sergiu Chirilă – 66., továbbá Adrian Murar 2 – 77. és 84. perc, az első 11 m; az 52. percben az udvarhelyiek játékosa, Hodgyai László 11-est hibázott) • Gyulafehérvári Egyesülés–Sellenberki Jövő 0–3 (játék nélkül, a házigazdák anyagi gondok miatt nem tudták megrendezni a mérkőzést) • Nagyváradi Esthajnalcsillag–Váradszentmártoni CSC 1–2 (Mihai Maxin – 51. perc, illetve Florin Pop – 14. és Marian Arsene – 62. perc) • Alsógáldi Ipar–Kolozsvári CFR II. 3–0 (Flaviu Baghiu – 7., Teodor Coman – 9. és Daniel Lupşan – 71. perc) • Nagybányai Minaur–Tordai Üveg Aranyos FC 6–0 (Cristian Bud 4 – 12., 42., 70., és 79. perc, továbbá Paul Batin 2 – 26. és 78., az első 11 m) • Kudzsiri Kohász–Lénárdfalvi ACSF 1–1 (Marius Lupu – 3. perc, illetve Norbert János – 61. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      16     10     5       1       41–17         35

2.      Minaur       16     10     3       3       25–8 33

3.      Sellenberk  16     7       7       2       26–19         28

4.      Kudzsir      16     7       6       3       22–17         27

5.      Sztmárton  16     8       1       7       31–30         25

6.      Beszterce    16     7       4       5       17–19         25

7.      Régen         16     5       7       4       27–21         22

8.      Torda         16     5       7       4       19–22         22