Idén is indul mentorprogram a Codespringnél

Idén is indul mentorprogram a Codespringnél
A Codespring szoftverfejlesztő cég csapata idén is meghirdette mentorprogramját. Első körben a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Informatika Tanszéke és a Farkas Gyula Szakkollégium meghívásának tettek eleget, és a Bittolgatók rendezvénysorozat keretében ismertették mintegy száz érdeklődő diáknak a program újdonságait – olvasható a sajtóközleményben.

Simon Károly projektmenedzser, egyetemi adjunktus bemutatta az 1998-ban Kolozsváron alapított, tíz éve székelyudvarhelyi székhellyel is működő Softech céget, a Codespring tulajdonosát. A dinamikusan fejlődő, tavaly 3 millió euró forgalmat bonyolító kolozsvári magyar vállalkozás sikerének egyik titka, hogy mindig szoros kapcsolatokat ápolt az egyetemmel, és közös mentorprogramot dolgoztak ki.

A dokumentum szerint a program szakmai keretrendszert és szaktanácsadást nyújt a diákok számára, és megkönnyíti az akadémiai világból történő átjárást a munkaerőpiacra. A programban résztvevő diákok szoftverfejlesztői karrierjük szempontjából óriási, az alapképzés elvégzése után azonnal hasznosítható gyakorlati előnyre tehetnek szert: a Mentorprogram keretében elméleti tudásuk is gyarapodik, ugyanakkor a gyakorlatban is megtapasztalhatják, hogyan működik a csapatmunka egy szoftverfejlesztő cégnél.

A bemutató kitért az eddigi eredmények és sikertörténetek ismertetésére is, de az előadó hangsúlyozta, hogy a folyamatosságon van a hangsúly: a mentorprogramban résztvevő diákok szinte magától értetődő természetességgel nyári szakmai gyakorlatra is maradnak a Codespringnél, ahol csoportos projekteken dolgoznak, amit később tudományos diákköri konferenciákon mutatnak be, a mentorprogramban szerzett munka pedig megalapozza államvizsga dolgozataik, illetve magiszteri disszertációik anyagát. A mentorok a dolgozatok megírásában is támogatást nyújtanak a diákoknak.

Sulyok Csaba programkoordinátor az idei képzéseket ismertette:

  • az MP 1 főként elsőéveseknek szól, mert a folyamat úgy van felépítve, hogy összhangban legyen az egyetemi oktatási programmal, illetve az utolsó év végén esedékes szakdolgozattal, de nem zár ki más évfolyamokon tanuló diákokat sem
  • az MP 3 képzésre azok jelentkezését várják, akik már befejezték az MP1-et, vagy különbözeti vizsgát tesznek, hogy zökkenőmentesen kapcsolódhassanak be a folyamatba
  • C++ és a webfejlesztés képzések főként utolsó éveseknek és mesteriseknek szólnak (További részletek a képzésekről elérhetők a https://edu.codespring.ro/ honlap Képzések  menüpontjában)

Tüzes-Bölöni Kincső és Ráduly Zalán mesteris diákok, a mentorprogramban résztvevő diákok szemszögéből mesélték el, hogy számukra miért volt jó részt venni a projektben. László Norbert a C++ képzésen szerzett élményeiről mesélt.

A mentorprogramra szerdáig, 2019. március 6-ig lehet jelentkezni a mentor@codespring.ro címen.