I. liga, rájátszás, 7. forduló: Kikapott, de élen maradt a CFR 1907

A román élvonal rájátszásának 7. fordulójában rájárt a rúd a bajnoki címért küzdőkre: a felsőházban a krajovaiak hazai veresége után a Kolozsvári CFR 1907 hazai pályán kikapott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-tól, az FCSB pedig szintén hazai körneyezetben alig tudott pontot menteni a Clinceni-i Academica ellen.

Amint azt már röviden jeleztük, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus mérkőzésen a székelyföldi együttes a szlovák Pavol Safranko góljával 1–0 (1–0) arányban nyert. A találkozót a bukaresti Andrei Florin Chivulete vezette, az egyik megfigyelő a nagyszebeni Sajtos László volt.

Edward Iordănescu vezetőedző a mérkőzésen nem számíthatott két alapemberére, a sérült litván Giedrius Arlauskis kapusra és a belázasodott Mihai Bordeianura.

Az összecsapáson a vendégek dolgoztak ki veszélyes helyzeteket, a vasutasok pedig talán az idény leggyengébb vérszegény focijával rukkoltak elő. Vasvári Gábriel a 35 percben kihagyott nagy lehetősége után, az első félidő hajrájában nem jelentett meglepetést, hogy a vendégek szerezték meg a vezetést: Ioan Andrei Dumiter beadása pontosan érkezett Pavol Safranko fejére, aki – mint utóbbi kiderült – találatával el is döntötte a találkozót a 41. percben (0–1).

Fordulás után már a hazaiak előtt is adódott néhány lehetőség, az 50. percben horvát Gabriel Debeljuh hagyott ki nagy helyzetet a francia–algériai Billel-Abdel Omrani beadása után. Debeljuh öt percre rá hat méterről Niczuly Roland kapust vette célba. A székelyföldi csapat számos alkalommal és sokkal veszélyesebb kontrákkal élt, de többször nem tudta bevenni a lengyel Grzegorz Sandomierski kapuját. Az előny növeléséhez Dumiter állt a legközelebb a 70. és 74. percben, utóbbi esetben a kapufát találta el. Omraninak viszont a hosszabbításpercekben lett volna lehetősége egyenlíteni, de sem a 91., sem a 95. percben nem kísérte szerencse a próbálkozását.

A CFR 1907 összeállítása: Grzegorz Sandomierski – Mário Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza, Cristian Manea (77. perc Mario Rondón) – Runár Már Sigurjónsson (46. perc William Soares da Souza), Ovidiu Hoban (46 perc Billel-Abdel Omrani), Cătălin Itu (46. perc Valentin Costache) – Adrian Mihai Gîdea (5. perc Adrian Păun), Gabriel Debeljuh, Ciprian Deac; fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Sziám Ben Júszef, Alexandru Chipciu.

A találkozó után  a csendőrség megbüntette az egyik szurkolóval szóváltásba keveredő és átkozódó Alexandru Chipciut.

A vereség ellenére élen maradtak a vasutasok, mivel Gyurgyevóban/Giurgiuban az FCSB is csak remizett a Clinceni-i Academicával, úgy hogy az Ilfov megyei gárda vezetett 2–1-re, s a fővárosiak csak megismételt 11-esből tudtak egyenlíteni. A CFR 1907 számára következik a krajovai kiszállás, szombaton 21.30 órakor játszik a helyi Universitatea FC-vel a Ion Oblemenco Stadionban.

A Sepsi OSK sorozatban elért második sikerével (előzőleg az oltyán gárdát győzte le), versenybe van a harmadik hely megszerzéséért.

Eredmények, I. liga, rájátszás, felsőház, 7. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–1 (gól: Pavol Safranko – 41. perc) • FCSB–Clinceni-i Academica 2–2 (Darius Olaru – 20. és Florin Tănase – 56. perc, 11 m, illetve Andrei Cordea – 27. és Raul Rusescu – 36. perc).

A nyolcadik fordulót péntektől vasárnapig bonyolítják le (élőben közvetíti a DigiSport1, a Look tv és a Telekom Sport1 tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken: • Clinceni–Botoşani-i FC (17.30-kor). Szombaton: • Krajova–Kv. CFR 1907 (21.30-kor). Vasárnap: • Sepsi–FCSB (22 órakor). Az állás:

Az alsóház (7–16. hely) 8., utolsó előtti fordulójának tervezett programja:

Pénteken: • Târgoviştei Chindia–Konstancai Viitorul (20.30-kor). Szombaton: • Gyurgyevói Astra–Voluntari-i FC (14 órakor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (16.30-kor). Vasárnap: • Aradi UTA–Medgyesi Gázmetán (14 órakor) • Piteşti-i Argeş FC–Bukaresti Dinamó (16.30-kor).

A labdarúgó Román Kupában kedden este játsszák a Dinamó–Astra elődöntő visszavágóját (az első mérkőzésen a gyurgyevóiak nyertek 1–0-ra), szerdán 20.30-kor pedig a másik ágon a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok (II. liga)–Krajova összecsapást (az első felvonáson a krajovaiak győztek 3–0-ra).

Borítókép: A gólszerző szlovák Pavol Safranko és az izlandi Runár Már Sigurjónsson (8-assal) küzdelme a labdáért – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907/NICU CHERCIU