I. liga: kikapott az FCSB

A román labdarúgó élvonal rájátszásának 5. fordulójában a hétfő esti mérkőzésen vereséget szenvedett a gyurgyevói Marin Anastasovici Stadionban a bajnoki címre áhítozó FCSB.

A fővárosiak hiába vezettek Ovidiu Popescu (18. perc) és Dennis Man (29. perc) találataival, a házigazda Astra 0–2-ről tudott fordítani, főleg az FCSB-től korábban száműzött Dennis Alibec révén, aki két góllal (36. és 80. perc) és gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez. A harmadik Astra-találatot a japán idegenlégiós, Takajuki Szeto érte el, Alibec góljainál a montenegrói Riszto Radunovics volt a feladó.

Az eredménynek köszönhetően a két csapat helyet cserélt a táblázaton, most a gyurgyevóiak vannak a bronzérmes pozícióban. Az Astra a következő fordulóban az éllovas Kolozsvári CFR 1907 együttesét fogadja.

Az FCSB az utóbbi 9 fordulóban egyszer tudott nyerni négy-négy döntetlen és vereség mellett. Az Astra ebben az idényben a fővárosi gárda mumusa, az alapszakaszban 2–1-re verte otthon és 3–1-re idegenben.

Eredmény, I. liga, felsőház, 5. forduló: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–FCSB 3–2 (gól: Dennis Alibec 2 – 36. és 80., valamint Takajuki Szeto – 52. perc, illetve Ovidiu Popescu – 18. és Dennis Man – 29. perc).

A hétvégén rendezik a felsőház 6. fordulóját, a mérkőzések egységesen 20 órakor kezdődnek (a találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A program:

Pénteken: • Medgyesi Gázmetán–Krajovai Universitatea FC. Szombaton: • FCSB–Botoşani-i FC. Vasárnap: • Astra–Kolozsvári CFR 1907. Az állás:

1.       Kv. CFR     5        3        1        1        7–4    36

2.       Krajova      5        4        0        1        10–9  35

3.       Astra 5        2        1        2        6–6    28

4.       FCSB          5        1        2        2        10–9  27

5.       Botoşani     5        1        1        3        5–7    27

6.       Gázmetán   5        0        3        2        3–6    25

Az alsóházban (7–14. hely) a 7., hétközi fordulóval folytatják.

A program:

Kedden: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (20 órakor). Szerdán: • Clinceni-i Academica–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (17 órakor) • Voluntari-i FC–Târgoviştei Chindia (20 órakor). Csütörtökön: • Konstancai Viitorul–Bukaresti Dinamó (20 órakor).

A sorrend: 1. Viitorul 31 pont/6 mérkőzés, 2. Voluntari 24/6 (8–2), 3. Sepsi 24/6 (10–9), 4. Clinceni 23/6, 5. Jászvásár 18/6 (5–5), 6. Hermannstadt 18/5 (4–7), 7. Chindia 17/5 (3–6), 8. Dinamó 17/4.

Borítókép: Denis Alibec (csíkos mezben) „bosszút állt” korábbi csapatán – FOTÓ: MEDIAFAX