Hat év után ismét élvonalban a Rapid

A román labdarúgó II. liga felsőházi rájátszásának 9., utolsó előtti fordulóját hétfőn rendezték, s az utolsó játéknap előtt kiderült, hogy a Bukaresti Rapid a második egyenes ági feljutó a Krajovai U 1948 után, amely már az előző körben elérte ezt.

Miután az első találkozón a Călăraşi-i Dunărea otthonában az FK Csíkszereda megszerezte mindhárom pontot, s ezzel még versenyben maradt az osztályozós helyért, a második összecsapáson úgy dőlt el a Rapid sorsa, hogy pályára sem lépett. A Temesvári ASU Politechnika és a Mioveni-i SK ugyanis remizett, s ezzel kiderült, hogy az Argeş megyei gárda már nem tudja befogni az utolsó fordulóban a négy pont előnnyel rendelkező vasutasokat. A bánsági összecsapáson a vendégek első egyenlítő gólját a kolozsvári Veres Szilárd szerezte.

Így este a már feljutott gárdák tét nélküli meccsén az oltyánok 3–1-es Rapid elleni sikere már nem befolyásolta a második direkt feljutó kilétét. A fővárosi gárda hat év kihagyás után kerül vissza az élvonalba.

Eredmények, II. liga, rájátszás, felsőház, 9. forduló: • Călăraşi-i Dunărea–FK Csíkszereda 0–2 (gól: Bogdan Şandru – 51., öngól és Bogdan Rotar – 61. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Mioveni-i SK (Petre Ivanovici – 15. és Alin Ignea – 55. perc, illetve Veres Szilárd – 26. és Guilherme Garruti – 76. perc; a találkozó egyik megfigyelője a Kolozs Megyei Labdarúgó-egyesület frissen megválasztott elnöke, Teodora Albon volt) • Bukaresti Rapid–Krajovai U 1948 1–3 (Adrian Bălan – 62. perc, illetve Claudiu Bălan 3 – 20., 45. és 68. perc). A táblázaton: 1. Krajovai U 1948 53 pont – már bajnok, 2. Rapid 49, 3. Mioveni 45, 4. Călăraşi 43, 5. Csíkszereda 41, 6. ASU Poli 40. Az első két helyezett feljut az I. ligába, a 3. és 4. helyezett osztályozót vív az élvonal 13., illetve 14. helyezettjével.