U FC: győzelem Dican két góljával

A Kolozsvári U FC másodosztályú csapata Victor Robert Dican duplájával 2–0 (1–0) arányban legyőzte a Bukaresti Metaloglobust a Kolozsvár Arénában rendezett zárt kapus találkozón az alsóházi rájátszás A-csoportjában az 5. forduló keretében. A sikerbe az is belefért, hogy a két gól között Ioan Filip büntetőt hibázott.

A kolozsváriak gyakorlatilag az első igazi gólhelyzetüket gólra váltották: Carol Taub szabadrúgását Tudor Marius Telcean megtolta, Victor Robert Dican pedig betalált a 31. percben (1–0).

Fordulás után a Kolozsvári CFR 1907-et is megjárt nigériai Derick Chuka Ogbu 7 méterről a kapusba lőtt a 49. percben, majd Daniel Nicolae Pîrvulescu beadásai jelentettek némi izgalmat. A 75. percben a bákó Sergiu Mavriche játékvezető 11-est ítélt az U FC javára, amikor Dicant fenékbe billentette Cristian Nicolae Nedelcovici kapus, de Ioan Constantin Filip büntetőjét a hálóőr szögletre ütötte. A hajrában elért második találatnak ugyanaz a két főszereplője volt, mint az elsőnek: Telcean átadását Dican lőtte mintegy hét méterről a kapuba (2–0).

Costel Enache csapata: Vlad Ionuţ Muțiu – Victor Robert Dican, Tudor Marius Telcean, Srdjan Luchin – Daniel Nicolae Pîrvulescu (89. perc Lucas Chacana), Ntonalto „Donald” Acka (46. perc Alexandru Negrean), Ioan Constantin Filip, Carol Taub – Idan Golan (81. perc Sérgio Miguel Hora Ribeiro), Derick Chuka Ogbu (62. perc Alexandru Pop), Cosmin Meșter (46. perc Ionuţ Ilieș).

Az egyetemistáknak következik május 1-jén 12.30-kor a konstancai kiszállás a Farul ellen.

Eredmények:

Felsőház: • Temesvári ASU Politechnika–FK Csíkszereda 0–1 (gól: Marvin Schieb – 14. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a kolozsvári Szabó Gerő volt) • Bukaresti Rapid–Mioveni-i SK 1–1 (Cătălin Hlistei – 43. perc, illetve Bogdan Rusu – 82. perc; erre a találkozóra is küldtek ki kolozsvári asszisztenst Doru Claudiu Lucaciu személyében). Hétfőn 17.30-kor játsszák a Călăraşi-i Dunărea–Krajovai U 1948 találkozót (élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport és a Telekom Sport1 tévéadó). Az ideiglenes állás: 1. Krajovai U 1948 45 pont/4 mérkőzés, 2. Rapid 43/5, 3. Mioveni 42/5 (10–2), 4. Călăraşi 38/4, 5. Csíkszereda 36/5, 6. ASU Poli 33/5.

Alsóház:

A-csoport: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Temesvári Ripensia 0–3 (gól: Mihai Ene 2 – 5. és 73., valamint Nemanja Szokovics – 66. perc; kiállítva: Maurice Sylla – Pandúrok; a meccset Kolozs megyei brigád vezette, a Dan Florin Dreve fújta a sípot, segédjei a dési Marius Bălan és a kolozsvári Petrică Ionuț Cîmpeanu voltak) • Kolozsvári U FC–Bukaresti Metaloglobus 2–0 (Victor Robert Dican – 31. és 88. perc; az U FC játékosa, Ioan Constantin Filip a 75. percben 11-est hibázott; a meccs tartalék játékvezetője a nagykárolyi Kovács Szabolcs volt) • Szlatinai MSC–Konstancai Farul 1–3 (Cătălin Doman – 33. perc, illetve Ilie Damașcan 2 – 2. és 75., továbbá Andrei Banyoi – 35. perc; a mérkőzés egyik megfigyelője a kolozsvári Vasile Marc volt); a Lénárdfalvi ACSF szabadnapos volt. A sorrend:

7.      Pandúrok   4       0       1       3       3–12 14

B-csoport: • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Bákói Aerostar 3–0 (Sergiu Pîrvulescu – 65., Gheorghe Andronic – 79. és Maxim Iurcu – 82. perc; a találkozó egyik megfigyelője a székelyudvarhelyi Tamás Zoltán volt) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Resicabányai MSC 4–3 (Mihai Lixandru – 28., Darius Buia 2 – 32. és 56., továbbá Daniel Paraschiv – 91. perc, illetve Nini Popescu 2 – 20. és 53., valamint Alexandru Dulca – 66. perc) • Szloboziai Unirea–Ploieşti-i Petrolul 1–1 (Gabriel Lazăr – 53. perc, illetve Pol Roige Rodriguez – 9. perc). A Chiajnai Concordia szabadnapos volt. Az állás: 1. Petrolul 39 pont/5 mérkőzés, 2. Jövő Pandúrok 38/5, 3. Bodzavásár 34/4, 4. Chiajna 31/4, 5. Resicabánya 25/4 (7–5), 6. Szlobozia 25/4 (5–3), 7. Aerostar 10/4.