Gulácsiék kiestek az Európa Ligából

Búcsúzott az Európa Ligától Gulácsi Péter klubja a német RB Lipcse, amely 5–2-es vereséget szenvedett a Marseille vendégeként a sorozat negyeddöntőjének csütörtöki visszavágóján.

Az első mérkőzést 1–0-ra megnyerő lipcseiek a portugál Bruma révén már a második percben megszerezték a vezetést, de a hazaiak hamar egyenlítettek, miután egy szöglet után Gulácsi Péter ráütötte a labdát csapattársára, az osztrák Stefan Ilsankerre, róla pedig a hálóba pattant.

A 9. percben a magyar kapus két ziccert is bravúrral védett, de a harmadik kísérlet, a guineai Bouna Sarr lövése a hálóban kötött ki, így már a Marseille vezetett.

A 17. percben a franciák csapatkapitánya, Dimitri Payet bombagólt lőtt, amit a játékvezető, a görög Konsztantinosz Mitroglu szabálytalansága miatt nem adott meg. A házigazdák harmadik gólja a szünet előtt, egy pontrúgást követően, Florian Thauvin révén született meg.

A második félidő elején is gyengélkedett a lipcseiek védelme, több ígéretes helyzete volt a Marseille-nek, ezért Gulácsinak újabb bravúrokat kellett bemutatnia. A játék képe alapján meglepetésnek számított, hogy a francia Jean-Kevin Augustin csökkentette az RB Lipcse hátrányát, de öt perccel később Payet megszerezte a hazaiak negyedik találatát, ezzel eldőlt a mérkőzés és a továbbjutás is.
A rendes játékidő hosszabbításában egy német szöglethez Gulácsi is előrefutott, a japán Szakai Hiroki pedig az üresen hagyott kapuba talált.

A Ştefan Radu hátvédet végig pályán tartó SS Lazio 4–2-es előny birtokában lépett pályára Salzburgban, ráadásul Ciro Immobile jóvoltából a második félidő elején vezetést szerzett. Az osztrákok (cserepadon a magyar származású Farkas Patrick-kal) szinte azonnal egyenlítettek, majd a 72. és a 76. perc között újabb három alkalommal voltak eredményesek, és nagy meglepetésre elbúcsúztatták esélyesebbnek vélt római riválisukat.

Az Arsenal a 4–1-re megnyert első meccs visszavágóján kétgólos hátrányba került a CSZKA Moszkva otthonában, ám Danny Welbeck gondoskodott róla, hogy a hajrában már ne kelljen izgulniuk a londoniaknak. A legvégén Aaron Ramsey egyenlített.
Az Atlético Madrid volt a napon az egyetlen, amely vereséggel jutott tovább, mivel a portugál Sporting CP Lisszabon 1–0-s sikere nem volt elég a párharc megfordításához.
Eredmények: • Olympique Marseille (francia)–RB Lipcse (német) 5–2 (gól: Ilsanker 6., öngól, B. Sarr – 9., Thauvin – 38., Payet – 60. és Szakai 94. perc, illetve Bruma – 2. és Augustin – 55. perc) – továbbjutott a Marseille 5–3-as összesítéssel • CSZKA Moszkva (orosz)–Arsenal (angol) 2–2 (Csalov – 39. és Nababkin – 50. perc, illetve Welbeck – 75. és Ramsey – 92. perc) – tj. az Arsenal 6–3-as összesítéssel • Sporting CP Lisszabon (portugál)–Atlético Madrid (spanyol) 1–0 (F. Montero – 28. perc) – tj. az Atlético 2–1-es összesítéssel • Red Bull Salzburg (osztrák)–SS Lazio (olasz) 4–1 (Dabbur – 56., Haidara – 72., Hvang Hi Csan – 74. és Lainer – 76. perc, illetve Immobile – 55. perc) – tj. a Salzburg 6–5-ös összesítéssel.

*

Marseille–Salzburg és Arsenal–Atlético párharcokat rendeznek az elődöntőben.

Az angol és a spanyol együttes, amelyek sokak szerint a végső győzelemre is esélyesek voltak, korábban még soha nem játszottak egymás ellen tétmeccset. Ezzel szemben a Salzburg és a Gulácsi Péter együttesét is búcsúztató francia ellenfele már találkoztak, és abból a párharcból az osztrák csapat jutott tovább egy győzelemmel és egy döntetlennel.

A pénteki nyoni sorsoláson elhangzott, hogy az első mérkőzéseket április 26-án rendezik Marseille-ben és Londonban, a visszavágókat május 3-án játsszák Salzburgban és Madridban. A döntő május 16-án lesz Lyonban.

Európa Liga, elődöntők: Olympique Marseille–Red Bull Salzburg és Arsenal–Atlético Madrid.