Gólhátrányból nyert a CFR 1907

Alexandru Chipciu, a horvát Gabriel Debeljuh és a venezuelai Mario Rondón találataival 0–1-ről felállva nyert a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata a Nagyszebeni AFC Hermannstadt ellen a román élvonal alapszakasza 18. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

A vasutasok honlapjukon és közösségi oldalukon hivatalosan is elköszöntek a horvát Damjan Djokovicstól, aki a Marius Şumudică edzette török Caykur Rizespor együtteséhez szerződött.

A Medgyesen rendezett összecsapást az Argeş megyei Ştefăneşti-ről származó Iulian Călin vezette.

Edward Iordănescu vezetőedző a következő csapatot szerepeltette: Grzegorz Sandomierski – Cristian Manea, Szíám Ben Júszef, Andrei Burcă, Mario Camora – Ciprian Deac, Cătălin Itu (46. perc William Soares da Silva), Adrian Păun (88. perc Iasmin Latovlevici) – Alexandru Chipciu (74. perc Luís Aurélio Coimbra), Gabriel Debeljuh (74. perc Mario Rondón), Valentin Costache (86. perc Nicolae Carnat); fel nem használt cserék: Rareş Murariu – Ovidiu Hoban, Mario Susics, Paolo Vinícius de Souza.

A találkozón már az első percekben vezetést szerezhettek volna a vasutasok, de Costache kihagyta a lehetőséget. A 33. percben viszont a brazil Romário Santos Pires kihasználta a védelem bizonytalanságát, és vezetést szerzett a szebeni gárdának (1–0). A vezetésnek csak mintegy öt percet örülhettek a házigazdák, Deac jobbról kitűnően tálalt Chipciunak, aki lapos lövéssel kilőtte a jobb alsó sarkot (37. perc: 1–1). Nem sokkal térfélcsere után, az 51. percben a csapatkapitány Camora adta be a labdát balról, és Debeljuh fejelt a hálóba (1–2). Deac és Păun is növelhette volna a CFR 1907 előnyét, végül utóbbi gólpasszt adott a csereként beállt, fiatalokat megszégyenítő gyorsasággal rendelkező Rondónnak, aki a 81. percben beállította a 3–1-es végeredményt.

A sikerrel a vasutascsapat tapad az éllovas FCSB-re, hátránya ismét csak egy pont. A hétközi fordulóban a CFR 1907 csütörtökön 20 órakor a Gyurgyevói/Giurgiui Astrát fogadja a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A Hermannstadt sorozatban ötödik meccsén maradt nyeretlen (két döntetlen mellett háromszor kikapott). A CFR 1907 viszont hét mérkőzés óta nem szenvedett vereséget, hatszor nyert és egyszer remizett.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 18. forduló: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 1907 1–3 (gól: Romário Santos Pires – 33. perc, illetve Alexandru Chipciu – 37., Gabriel Debeljuh – 51. és Mario Rondón – 81. perc).

Kedden már a 19. forduló három meccsével – Konstancai Viitorul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Voluntari-i FC–Krajovai Universitatea FC és Piteşti-i Argeş FC–FCSB – folytatódott a sorozat.

A további tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szerdán: • Clinceni-i Academica–Botoşani-i FC (14.30-kor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Aradi UTA (17.30-kor) • Bukaresti Dinamó–Medgyesi Gázmetán (20 órakor). Csütörtökön: • Hermannstadt–Târgoviştei Chindia (17 órakor) • Kv. CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (20 órakor). A táblázaton:

16.    Jászvásár    18     4       3       11     16–39         15

Borítókép: Alexandru Chipciut választották a mérkőzés legjobbjának – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA