I. liga, 10. forduló: Piteşti-i Argeş FC–Mario Rondón 0–2

Amint röviden már jeleztük, két fájó vereség után (1–2 a Medgyesi Gázmetánnal a bajnokságban és 0–5 az AS Rómával az Európa Liga-csoportmérkőzésen) a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata a venezuelai Mario Rondón két góljával papírforma győzelmet aratott Piteşti-en a Nicolae Dobrin Stadionban az újonc Argeş FC ellen.

A vasutascsapat végig uralta a román élvonal alapszakasza 10. fordulójában rendezett mérkőzést. Már az 5. percben vezetést szerezhetett volna a CFR 1907, de Adrian Păunt egyéni akciója végén a lövés előtt Mihai Daniel Leca a büntetőterületen belül buktat, de a fővárosi Horia Gabriel Mladinovici játékvezető sípja néma maradt.

A 14. percben egy hazaadásnál a 19. születésnapját ünneplő George Mihai Micle bizonytalankodott, Ciprian Deac szerelte, majd önzetlenül Mario Rondónnak továbbított, utóbbi pedig az üres kapuba passzolt (0–1). Kilenc perc múlva ugyancsak a dél-amerikai játékos labdát szerzett a középpályán, majd a francia Michaël Pereira kiugratása után ugyancsak ő kilőtte a bal alsó sarkot (0–2).

Fordulás után a 48. percben a mesterhármas is összejöhetett volna Rondónnak, de a kapusba lőtt. Az 54. percben Deac szabadrúgása a kapufán csattant, az eredmény lefújásig nem változott.

Dan Petrescu csapata: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Cristian Manea, Denis Ciobotariu, Mario Camora – Cătălin Itu (83. perc Luis Aurelio Coimbra), William Soares da Silva (90. perc Ovidiu Hoban), Michaël Pereira (55. perc Damjan Djokovics) – Ciprian Deac, Mario Rondón (89. perc Gabriel Debeljuh), Adrian Păun (90. perc Valentin Costache); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Iasmin Latovlevici, Raul Haiduc, Nicolae Carnat.

Az Argeş az előző három fordulóban nem kapott ki (kétszer nyert és egyszer remizett), ez az első veresége Ionuţ Moşteanu irányítása alatt.

Eredmények, I. liga, 10. forduló: • Piteşti-i Argeş FC–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (gól: Mario Rondón 2 – 14. és 23. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre Laszló volt) • Konstancai Viitorul–Bukaresti Dinamó 2–1 (Alin Dobrosavlevici – 53. és Kevin Luckassen – 56. perc, illetve Borja Valle – 64. perc; az Ovidiuban rendezett találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette). Hétfőre maradt az Aradi UTA–Medgyesi Gázmetán összecsapás. A sorrend:

16.     Astra 9        1        1        7        9–19  4

Borítókép: A venezuelai támadó jegyezte mindkét találatot – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO