Csoportgyőzelmet és NL-döntő-rendezést ért a hollandoknak Belgium legyőzése

A holland válogatott vasárnap 1–0-ra legyőzte Belgiumot a Nemzetek Ligája A-divíziójának 4. csoportjának zárófordulójában, ezzel a négyes első helyén végzett, és elnyerte az NL négyes döntőjének rendezési jogát.

Hollandia első helye már a belgák elleni amszterdami rangadó előtt is szinte biztos volt, a vendégeknek nagy különbségű sikerre lett volna szükségük az előzéshez, erre azonban nem volt esélyük. A meccs egyetlen találatát a hollandok középhátvédje, Virgil van Dijk szerezte a második játékrész közepén.

Az 1. csoportban Horvátország a második félidő közepén szerzett két góllal döntötte el a mérkőzést, amely után a házigazda osztrákok elbúcsúztak az NL első vonalától. Ausztria válogatottjában Marko Arnautovic kezdő volt, és mivel 104. alkalommal lépett pályára nemzeti színekben, megdöntötte Andreas Herzog csúcsát. A Bologna középcsatára 2008 óta 33 gólt szerzett a válogatottban.

A horvátoknak mindenképpen nyerniük kellett az első helyhez, mivel a dánok magabiztosan, két góllal legyőzték a világbajnoki címvédő francia csapatot.

A Nemzetek Ligájában a B-, a C- és a D-divízió csoportgyőztesei feljutnak, míg az A-, a B- és a C-osztály csoportutolsói kiesnek. Az élvonal csoportelsői jövő júniusban négyes torna keretében küzdenek meg egymással a trófeáért.

Eredmények, Nemzetek Ligája, 6. (utolsó) forduló:

A-divízió:

1. csoport: • Ausztria–Horvátország 1–3 (gól: Christoph Baumgartner – 9., illetve Luka Modrics – 6., Marko Livaja – 69. és Dejan Lovren – 72. perc) • Dánia–Franciaország 2–0 (Kasper Dolberg – 34. és Andreas Skov Olsen – 39. perc). A végeredmény: 1. Horvátország 13 pont, 2. Dánia 12, 3. Franciaország 5, 4. (és kiesett) Ausztria 4.

4. csoport: • Hollandia–Belgium 1–0 (Virgil van Dijk – 73. perc) • Wales–Lengyelország 0–1 (Karol Swiderski – 58. perc). A végeredmény: 1. Hollandia 16 pont, 2. Belgium 10, 3. Lengyelország 7, 4. (és kiesett) Wales 1.

C-divízió:

1. csoport: • Luxemburg–Litvánia 1–0 (Gerson Rodrigues – 89. perc) • Feröer szigetek–Törökország 2–1 (Viljormur Davidsen – 51. és Joan Edmundsson – 59. perc, illetve Serdar Guerler – 89. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Törökország 13 pont, 2. Luxemburg 8, 3. Feröer 8, 4. (és kiesett) Litvánia 1.

3. csoport: • Azerbajdzsán–Kazahsztán 3–0 (Alekszandr Marocsikin – 66., öngól, Filip Ozobic – 74. és Anatoli Nuriev – 91. perc; kiállítva: Nuraly Alip – 35. perc, Kazahsztán) • Szlovákia–Fehéroroszország 1–1 (Adam Zrelak – 65. perc, illetve Ivan Bahar – 45. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Kazahsztán 13 pont, 2. Azerbajdzsán 10, 3. Szlovákia 7, 4. (és kiesett) Fehéroroszország 3.

D-divízió:

1. csoport: • Andorra–Lettország 1–1 (Albert Rosas Ubach – 88. perc, illetve Vladislavs Gutkovskis – 50. perc) • Moldovai Köztársaság–Liechtenstein 2–0 (Victor Stînă 2 – 92. és 94. perc; a hazaiak cserekapusa, Dorian Railean, a Dési Egyesülés hálóőre nem kapott játéklehetőséget). A végeredmény: 1. (és feljutott) Lettország 13 pont, 2. Moldova 13, 3. Andorra 8, 4. Liechtenstein 0. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számított: lett–moldáv 1–2 és moldáv–lett 2–4).