CFR 1907: zsinórban a nyolcadik bajnoki siker

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapatának mérkőzése zárta a romániai élvonal alapszakaszának 20. fordulóját, a vasutasok Ovidiuban a Konstancai Farul vendégeként 2–0 (1–0) arányban nyertek.

A találkozót Gheorghe Hagi együttese kezdte jobban, főleg a spanyol idegenlégiós csatár, Jefté Betancor jeleskedett. Első lövésénél a 3. percben Cristian Manea mentett a gólvonalról, majd a 11. percben próbálkozása elkerülte a kaput. A vendégek első nagyobb lehetősége a 22. percben volt, Denis Alibec hagyta ki. Tíz perccel később ismét Betancor volt a főszereplő, lövését hárította Hindrich Ottó kapus, a túloldalon viszont Mihai Bordeianu lehetősége maradt ki. Az előnyt a CFR 1907 szerezte meg a 37. percben, az utóbbi idők gólgyárosa, Valentin Costache a 16-oson belül vette át a labdát, egy csel után pedig kilőtte a kapu bal alsó sarkát (0–1).

Fordulás után az 54. percben Betancor újabb lövésénél ismét helytállt Hindrich Ottó, és a 64. percben Andrei Ciobanu bombájánál is hárítani tudott. A hosszabbításpercek előtt a bal szélen Adrian Păun lódult meg, önzetlen beadását pedig Alexandru Chipciu továbbította a hálóba, beállítva a 0–2-es végeredményt.

Dan Petrescu csapata: Hindrich Otto – Cristian Manea (86. perc Mateo Susics), Andrei Burcă, Danijel Graovac, Mário Camora (csapatkapitány) – Nana Boateng, Mihai Bordeianu (86. perc Mike Cestor), Ciprian Deac – Hadi Sacko (61. perc Adrian Păun), Valentin Costache (61. perc Alexandru Chipciu), Denis Alibec (67. perc Gabriel Debeljuh); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Florin Ştefan, Rachid Bouhenna, Claudiu Petrila.

Ez volt a vasutasok sorozatban elért nyolcadik bajnoki sikere úgy, hogy még gólt sem kaptak ebben az időszakban 720 percen át. A kolozsvári Hindrich Ottót megválasztották a forduló legjobb kapusának, Dan Petrescut pedig a legjobb edzőnek.

A CFR 1907 vasárnap 16 órakor a Piteşti-i Argeş ellen zárja az évet a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 20. forduló: • Konstancai Farul–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (gól: Valentin Costache – 37. és Alexandru Chipciu – 90. perc).

A 21., idei utolsó forduló pénteken már el is kezdődött a Voluntari-i FC–Aradi UTA találkozóval.

A tervezett további program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, a Look Sport/Look Sport+ és a Telekom Sport tévéadó, a szombat esti meccset a Prima tv is):

Szombaton: • Medgyesi Gázmetán–Krajovai Universitatea (18 órakor) • Bukaresti Rapid–Botoşani-i FC (20.30-kor). Vasárnap: • Clinceni-i Academica–Târgoviştei Chindia (13.30-kor) • Kv. CFR 1907–Piteşti-i Argeş FC (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 16 órakor) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB (20.30-kor) • Krajovai U 1948–Mioveni-i SK (17.30-kor). Hétfőn: • Bukaresti Dinamó–Farul (20.30-kor). Húsz forduló után a táblázaton:

16.    Clinceni      20     2       5       13     15–40         11

Borítókép:  A védelem végig a helyzet magaslatán állt (Cristian Manea és Hindrich Ottó kapus ment) – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907