CFR 1907: az éllovas magabiztossága

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata a Betano I. liga 25. fordulójában szombaton este a Gyurgyevói/Giurgiui Astrát fogadta a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, a listavezető vasutasok 2–0 (1–0) arányban nyertek. A mérkőzést a fővárosi Alexandru Dan Tudor vezette.

A kolozsváriak továbbra is veretlenek hazai pályán ebben az idényben, utóbbi öt találkozójukon győztek pályaválasztóként.

Az összecsapás találatain az argentin Juan Emanuel Cúlio (9. perc) és George Ţucudean (67. perc) osztozott. Előbbi Ciprian Deac kitűnő beadását értékesítette, utóbbi első találatát érte el meggypiros trikóban, viszont a 12. a bajnokságban, amivel kiegyenlítette az élen az FCSB játékosát, Harlem Eddy Gnoherét a góllövőlista élén.

A CFR a két gólon kívül még számos helyzetet kihagyott, Djokovics a 6. percben kapufát lőtt, de volt még lehetősége Ţucudeannak (6. és 58. perc), Ciprian Deacnak (12. perc), Hobannak (60. perc) és Omraninak (86. perc), az Astra viszont csak két nagyobb gólhelyzetig jutott Abang (47. perc) és Polczak (94. perc) révén.

A két együttes:

CFR 1907: Arlauskis – Camora, Vinícius, Andrei Mureşan, Cristian Manea – Hoban (78. perc Bordeianu), Djokovics – Ioniţă II. (63. perc Omrani), Cúlio, Deac – Ţucudean (84. perc Costache); vezetőedző: Dan Petrescu.Astra: Ilijev – Stan, Polczak, Bejan, Butean – Mrzljak, Takajuki – Moise (93. perc Biceanu), Matei (70. perc Chipirliu), Laurenţiu Buş (61. perc Balaure) – Abang; vezetőedző: Edi Iordănescu.Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 2–0 (gól:  Juan Emanuel Cúlio – 9. és George Ţucudean – 67. perc).

Az alapszakasz utolsó fordulójában a CFR 1907 a sereghajtó Bukaresti Juventushoz látogat.

A forduló további eredményei: • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Juventus 0–0 • Voluntari-i FC–Krajovai Universitatea SK 0–1 (Nicuşor Bancu – 33. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Chiajnai Concordia 1–1 (Ibrahima Tandia – 9. perc, illetve Octavian Deaconu – 70. perc; Ploieşti-en játszották).

Vasárnap játsszák a Temesvári ACS Poli–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (18 órakor, élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport1 és a Telekom Sport1  tévéadó) és a Bukaresti Dinamó–FCSB (20.45 órakor, Look tv, DigiSport1  és Telekom Sport1) mérkőzést. Hétfőn bonyolítják le a Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC mérkőzést (20.45 órakor, Look tv, DigiSport1 és Telekom Sport1). Az állás:

1.      Kv. CFR     25     17     5       3       40–13         56

2.      FCSB         24     15     6       3       48–16         51

3.      Krajova      25     14     8       3       40–25         50

4.      Astra 25     11     8       6       36–27         41

5.      Viitorul      24     11     5       8       31–20         38

6.      Dinamó      24     11     5       8       37–27         38

7.      Jászvásár    24     10     6       8       32–29         36

8.      Botoşani     24     10     6       8       26–24         36