CFR 1907: Hajszálnyira a végső sikertől

Rendkívül magabiztos játékkal nagyarányú győzelmet aratott Gyurgyevóban a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata 5–1 (1–0) arányban legyőzte az Astrát a Marin Anastasovici Stadionban. A sikerrel visszaállt a vasutasok ötpontos előnye az élen, gyakorlatilag a hátralevő két meccsen egyetlen pont megszerzése az újabb bajnoki címmel ér fel.

A kolozsváriak már a 4. percben kapufát lőttek, Cristian Manea lövése csattant a lécen. A 15. percben viszont már megvolt a vezető találat: ellentámadásnál a francia–algériai Billel Omrani egyedül törhetett kapura, s a ziccert ki is használta (0–1). A házigazdák egyetlen igazi helyzete a 22. percben maradt ki: a lett Giedrius Arlauskis kissé elszámította magát egy előreívelt labdánál, Romario Moise fejesét azért hárítani tudta, a visszasarkalt labdát pedig Mario Camora csapatkapitány rúgta el a kapu torkából.

Térfélcsere után Valentin Costache lövését a portugál Miguel Santos kapus hárította, később pedig Omrani fejesénél szerencséje volt: az 51. percben a szöglet utáni fejes a felsőlécről pattant ki. Az argentin Juan Emmanuel Cúlio beíveléséből a horvát Damjan Djokovics jól helyezett fejese viszont utat talált a hálóba az 59. percben (0–2). Hat perc múlva a galaci Adrian Viorel Cojocaru játékvezető Cúlio megmozdulását szabálytalannak ítélte, s elég könnyen 11-est adott: az albán Azdren Llullaku magabiztosan kilőtte a bal felső sarkot (1–2), elméletileg nyitottá téve a küzdelmet. A kétségek csak a 73. percig tartottak, Omrani sarkallással csapta be védőjét, Djokovics pedig védhetetlenül lőtt a hálóba. A hajrában pedig a cserék is meghálálták a bizalmat: Alexandru Adrian Păun támadásánál az egyik védő Florin Bejanba rúgta a labdát, onnan pedig a hálóba pattant (80. perc: 1–4). A habot a tortára Ovidiu Hoban vitte fel: 25 m-es kapáslövésénél tehetetlennek bizonyult Santos (87. perc: 1–5).

A CFR 1907 számára vasárnap 21 órakor következik a Krajovai Universitatea SK a fellegvári Dr. Cosntantin Rădulescu Stadionban, majd zárásként az FCSB a fővárosi Nemzeti Arénában.

Dan Petrescu és Alin Minteuan együttese: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Kavin Boli, Mario Camora – Damjan Djokovics, Mihai Cătălin Bordeianu, Juan Emmanuel Cúlio (84. perc Ovidiu Hoban) – Ciprian Deac (77. perc George Ţucudean), Billel Omrani, Valentin Costache (75. perc Alexandru Adrian Păun).

A magyar válogatott Lang Ádámot nem nevezték a mérkőzésre. A CFR sorozatban 11. veretlen bajnoki mérkőzésénél tart (8 győzelem, 3 döntetlen).

Végeredmény: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 1–5 (gól: Azdren Llullaku – 65. perc, 11 m, illetve Billel Omrani – 15., Damjan Djokovics 2 – 59. és 73., Florin Bejan – 80., öngól, valamint Ovidiu Hoban – 87. perc).

Vasárnapi eredmény: • Krajovai Universitatea SK–FCSB 0–2 (gól: Florin Tănase – 34., 11 m és Dennis Man – 95. perc; az összecsapást a nagykárolyi Kovács István vezette).

A felsőház 9. fordulójának programja (a mérkőzések 21 órakor kezdődnek):

Szombaton: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB. Vasárnap: • Kv. CFR 1907–Krajovai Universitatea SK. Hétfőn: • Konstancai Viitorul–Astra. A sorrend:1.      Kv. CFR     8       6       2       0       14–3 47

2.      FCSB         8       5       2       1       12–5 42

3.      Krajova      8       4       1       3       7–7   36

4.      Viitorul      8       4       2       2       13–9 33

5.      Astra          8       1       0       7       3–15 24

6.      Sepsi          8       0       1       7       2–12 20

Alsóházi program:

Pénteken: • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC (18 órakor) • Bukaresti Dinamó–Medgyesi Gázmetán (21 órakor). Szombaton: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Chiajnai Concordia (15.30-kor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Călăraşi-i Dunărea (18 órakor). Az állás: 1. Gázmetán 38 pont, 2. Dinamó 34, 3. Botoşani 26, 4. Jászvásár 25, 5. Voluntari 23, 6. Călăraşi 21, 7. Hermannstadt 19, 8. Concordia 16.A találkozókat élőben közvetíti a Look Plus/Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó.