CFR 1907: visszahódított éllovas hely Cúlio kolozsvári búcsúmeccsén

A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban az akkor még éllovas Gyurgyevói Astrát fogadta hétfőn este a CFR 1907, és két góllal le is győzte. Juan Emmanuel Cúlio kolozsvári búcsúmeccsén a hajrában az argentin is betalált, a 2–0-s siker első gólját Andrei Burcă szerezte.

A dél-amerikai középpályás megható pillanatokban részesült a mérkőzés elején, ajándékokat kapott a vezetőségtől, s még a csapatkapitányi karszalagot is megkapta erre a találkozóra (Cúlio úgy döntött, hogy a téli szünetben hazautazik Argentínába a feleségéhez és gyerekeihez – a búcsúmeccset végül ingyen tekinthette meg a kolozsvári, mintegy 10 ezer fős nézőközönség).

A vezető gólt Andrei Burcă szerezte, aki néhány nap alatt másodszor is eredményes tudott lenni, korábban éppen a skót Celtic Glasgow elleni Európa Liga csoportmérkőzésen talált be. A 23. percben Adrian Păun bal oldali támadásnál középre adott Valentin Costachénak, akinek rossz lövése kitűnő passznak bizonyult a hátvéd számára, és Burcă kilőtte a kapu bal oldalát(1–0).

A második félidőben a vasutasok több nagy lehetőséget kihagytak az előny növelésére, előbb Costache hibázott néhány méterre a kaputól, majd a venezuelai Mario Rondón lövése is mellément. Hat perccel a lefújás előtt Cúlio bal oldali támadást beadás-lövéssel tetézett meg, amivel annyira meglepte a bolgár Georgi Kitanov kapust, hogy bevédte a labdát, már csak a gólvonalon túlról tudta kiszedni a játékszert (2–0). A szurkolótábor hálásan skandálta az argentin nevét.

Egy perccel korábban az Astra 10 főre fogyatkozott, Constantin Budescu ugyanis néhány perc alatt két sárga lapot is begyűjtött a nagykárolyi Kovács István játékvezetőtől.

A sikerrel a Kolozsvári CFR 1907 visszahódította az első helyet a tabellán, hazai pályán továbbra is veretlen. Az Astra kilenc fordulón át volt veretlen (sorozatban nyolc fordulóban győzött).

Dan Petrescu csapata: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics, Pauolo Vinícius, Andrei Burcă, Mario Camora – Cătălin Itu (57. perc Mihai Bordeianu), Juan Emmanuel Cúlio, Ovidiu Hoban – Valentin Costache, Mario Rondón, Adrian Păun (73. perc Billel-Abdel Omrani).

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 2–0 (gól: Andrei Burcă 23. és Juan Emmanuel Cúlio – 84. perc; kiállítva: Constantin Budescu – 83. perc).

További eredmények: • Bukaresti Dinamó–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (gól: Dan Nistor – 60. perc, illetve Goran Karanovics 2 – 76. és 78. perc; kiállítva: Nistor – 72. perc) • Clinceni-i Academica–Botoşani-i FC 1–1 (Adrian Şut – 80. perc, illetve Reagy Ofosu – 53. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Medgyesi Gázmetán 1–2 (Adrian Bălan – 55. perc, illetve Marius Constantin 2 – 76. és 85. perc, mindkettő 11 m; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Krajovai Universitatea FC–Voluntari-i FC 2–1 (Alexandru Cicâldău – 74. és Mihai Bălaşa – 89. perc, illetve Atanasziosz Papazoglu – 54. perc) • Târgoviştei Chindia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–1 (Liviu Mihai – 76. perc, 11 m, illetve Petrişor Petrescu – 24. perc, 11 m) • Konstancai Viitorul–FCSB 0–2 (Ariszteidisz Szoiledisz – 22. és Florinel Coman – 45. perc).

Az alapszakasz 22., idei utolsó fordulóját csütörtöktől vasárnapig bonyolítják le.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tvéaédó):

Csütörtökön: • Botoşani–Dinamó (20 órakor). Pénteken: • Astra–Clinceni (17.30-kor) • Gázmetán–Viitorul (20.30-kor).  Szombaton: • Hermannstadt–Jászvásár (14.30-kor) • Voluntari–Kv. CFR 1907 (20 órakor). Vasárnap: • Sepsi–Chindia (17 órakor) • FCSB–Krajova (20 órakor). A táblázaton:

1.       Kv. CFR     21      12      5        4        44–16         412.       Astra 21      12      4        5        30–20         40

14.     Voluntari    20      1        5        14      13–36         8

Borítókép: A középpályás góllal búcsúzott a Kőváry telepi együttestől – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO

JUAN EMMANUEL CÚLIOSzületési hely/idő: Mercedes, Argentína/1983. augusztus 30.Családi állapota: nős, három gyerek apja.Magasság/súly: 176 cm/78 kg.Posztja: középpályás.Mezszáma: 19.A Kolozsvári CFR 1907-nél 2007 és 2011, majd 2017 és 2019 között szerepelt – összesen 173 mérkőzésen lépett pályára (107 + 66) és 20 gólt lőtt (5 + 15).Az argentin CSYD Flandriánál debütált, pályafutása során megfordult még hazájában az Almagro, az Independiente, és a Racing Club együttesénél, a chilei La Serenánál (ezt követte az első kolozsvári szakasz), továbbá a török Galatasaray Isztambulnál, Orduspornál és Mersin Idmanyurdunál, a spanyol Deportivo de La Coruñánál, Las Palmasnál, Real Zaragozánál és RCD Mallorcánál (utóbbit követte a második kolozsvári szakasz), közben 2014-ben az egyesült arab emirátusokbeli Al Wasl FC-nél is szerencsét próbált.