Bundesliga: az RB Lipcse remizett a Herthával

A Hertha Berlin SC 2–2-es döntetlent játszott az RB Lipcse otthonában a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szerdai játéknapján.

A 63. percben 1–1-es állásnál Marcel Halstenberg kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a vendégek, ám öt perccel később a norvég Rune Jarstein kapus hibájának köszönhetően ismét a lipcseiek vezettek. A végeredményt Krzysztof Piatek állította be a 82. percben büntetőből. A házigazdák kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte, az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán pedig a 79. percben lépett pályára. A vendégeknél ismét a cserepadon foglalhatott helyet Dárdai Pál középső fia, Márton.

Az 1. FSV Mainz a mérkőzés nagyobb részében emberelőnyben játszott, mégis csak 1–1-es döntetlent ért el az Union Berlin vendégeként. A fővárosi együttes a 42. percben fogyatkozott meg, amikor már 1–1 volt az állás, a vendégek viszont képtelenek voltak a folytatásban újra a kapuba találni. A vendégek magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a 82. percben csereként lépett pályára.

Eredmények, Bundesliga, 28. forduló: • RB Lipcse–Hertha Berlin SC 2–2 • FC Augsburg–SC Paderborn 0–0 • Fortuna Düsseldorf–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–1 • TSG 1899 Hoffenheim–1. FC Köln 3–1 • Union Berlin–1. FSV Mainz 05 1–1. Kedden játszották: • Borussia Dortmund–Bayern München 0–1 • Bayer 04 Leverkusen–VfL Wolfsburg 1–4 • Eintracht Frankfurt–SC Freiburg 3–3 (a vendégeknél a magyar válogatott Sallai Roland kezdőemberként lépett pályára, 59 perc játéklehetőséget kapott) • Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 0–0.

Az állás: 1. Bayern 64 pont, 2. Dortmund 57, 3. Lipcse 55, 4. Mönchengladbach 53 (53–34), 5. Leverkusen 53 (53–36), 6. Wolfsburg 42.