BL és EL-selejtezők: Egygólos hátrányban a Honvéd

A Budapesti Honvéd 2-1-re kikapott a macedón Rabotnicki Szkopje otthonában a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának első mérkőzésén, szerdán. A visszavágót jövő kedden rendezik a Bozsik-stadionban.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: • Rabotnicki Szkopje (macedón)–Budapesti Honvéd FC 2–1 (gól: Petar Petkovszki – 34. és Nikola Sarkoszki – 60. perc, illetve Nagy Gergő – 45. + 1. perc) • Bananc (örmény)–FK Szarajevó (bosnyák) 1–2 • FC Vaduz (liechtensteini)–Levszki Szófia (bolgár) 1–0 • CS Fola Esch (luxemburgi)–Pristina (koszovói) 0–0 • KÍ Klaksvík (feröeri)–FK Zalgiris (litván) 1–2 (a vendégek első gólját Liviu Antal szerezte a 41. percben) • Glenavon FC (északír)–Molde FK (norvég) 2–1.

A Vidi FC potenciális ellenfele, a bolgár bajnok Razgrad Ludogorec 7–0-ra elgázolta északír ellenfelét, a Crusaders, a harmadik gólt a román válogatott Claudiu Keşerü lőtte az 53. percben (negyedóra múlva lecserélték). Szintén kezdőember volt Cosmin Moţi hátvéd, ő végigjátszotta a meccset, Dragoş Grigorét nem nevezték. A Keşerűt váltó lengyel Jakub Swierczok nyolc perc alatt mesterhármasig jutott (73., 78. és 80. perc), ezenkívül Marcelinho volt eredményes (25. és 66. perc), továbbá Rodney Brown lőtt öngól (40. perc). A formaságnak számító belfasti visszavágót július 17-én, kedden rendezik.

Sallai Roland kezdő volt a litván bajnok Suduva otthonában, ahol az előző idényben még a Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő APOEL Nicosia nagy pofont kapott. A litvánok a 23 éves curacaói támadó, Rigino Cicilia mesterhármasával 3–1-es győzelmet arattak. Ráadásul az élete első európai kupameccsét játszó csatár tizenkilenc perc alatt triplázott. Az APOEL a 94. percben szépített. A 21 éves magyar válogatott Sallait a szünetben lecserélte edzője. A Kleinheisler Lászlót végig soraiban tudó kazah Asztana 1–0-ra legyőzte a montenegrói Szutjeszka Niksicset. A találkozót Karakó Ferenc vezette, a 24 éves magyar válogatott játékos csapata tizenegyesgóllal nyert.

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: • Asztana (kazah)–Szutjeszka Niksics (montenegrói) 1–0 • FK Suduva (litván)–APOEL Nicosia (ciprusi) 3–1 • Spartaks Jurmala (lett)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 0–0 • Spartak Nagyszombat/Trnava (szlovákiai)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 1–0 • Razgrad Ludogorec Razgrad (bolgár)–Crusaders FC (északír) 7–0 • FK Kukësi (albán)–Valletta FC (máltai) 0–0 • Olimpija Ljubljana (szlovén)–Karabah/Qarabag (azeri) 0–1 • Valur Reykjavík (izlandi)–Rosenborg BK Trondheim (norvég)  1–0.