Betano I. liga, rájátszás, 6. forduló: CFR-pontvesztés Jászvásáron

Nem sikerült kihasználnia vetélytársa, az FCSB botlását a Kolozsvári CFR 1907 együttesének, amely csak 1–1-es döntetlent ért el Jászvásáron a helyi Politechnika MSC ellenében a román élvonal rájátszása hatodik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

A vasutasok George Ţucudean fejesgólja révén vezetést szereztek a 36. percben, ám félóra játékidő után Andrei Cristea egyenlített, az aradi Ovidiu Alin Haţegan által tévesen megadott büntetőt értékesítette.

Végeredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Kolozsvári CFR 1907 1–1 (gól: Andrei Cristea – 66. perc, 11 m, illetve Ţucudean – 36. perc).

Dan Petrescu vezetőedző ezúttal a következő összetételű csapatot szerepeltette: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli (31. perc Andrei Mureşan), Camora – Cúlio, Hoban (67. perc Mailat), Bordeianu – Deac, Țucudean, Omrani (78. perc Costache).

A mérkőzés elején a moldvaiak erőteljesen támadtak, Cosmin Frăsinescu a kapufát találta el az 5. percben. Az első félidőt mégis vasutasok zárták előnyben Ţucudean szemfüles találatával, a kolozsváriak rendkívül pragmatikus játékkal rukkoltak elő az első játékrészben.

A jászvásáriak kihagytak két nagy egyenlítési lehetőséget Andrei Cristea révén (37. és 49. perc), aztán viszont Billel Abdel Omrani dönthette volna el a találkozó sorsát a 62. percben, de fejese célt tévesztett. Jászvásár egyenlítéséhez a játékvezető tévedése volt szükséges, Haţiegan Mihai Bordeianu megmozdulását látta szabálytalannak a 16-oson belül Andrei Sin ellenében. A büntetőt, akárcsak a kolozsvári találkozón, a csapatkapitány Andrei Cristea hidegvérrel értékesítette.

A CFR 1907 igazi támadójátékot csak az utolsó félórában mutatott, miután bekapta az egyenlítő gólt. A hajrában Mailat és Bordeianu szalasztotta el a győzelem lehetőségét. A vasutasok az utóbbi öt fordulóban egy győzelmet arattak és négyszer remiztek.

A vasutasok számára vasárnap sorsdöntő mérkőzés következik, az éllovas FCSB otthonában lépnek pályára a bukaresti Nemzeti Arénában – csak győzelem esetén maradhatnak versenyben a bajnoki címért folytatott küzdelemben.

Lapzárta után ért véget a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Krajovai Universitatea SK mérkőzés.

A felsőház állása: 1. FCSB 42 pont/6 mérkőzés, 2. KV. CFR 40/6, 3. Krajova 34/5, 4. Konstancai Viitorul 30/6, 5. Astra 23/4, 6. Jászvásár 21/5.

További eredmény, alsóház: • Bukaresti Juventus–Medgyesi Gázmetán 0–3 (gól: Ely Fernandes 3 – 27., 64. és 70. perc; a Gázmetán játékosa, Mario Rondon 11-est hibázott az 57. percben). Lapzárta után fejeződött be a Botoşani-i FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK összecsapás. A sorrend: 1. Bukaresti Dinamó 35 pont/6 mérkőzés, 2. Botoşani 28/5, 3. Voluntari-i FC 21/6, 4. Sepsi 19/5 (9–6), 5. Chiajnai Concordia 19/6 (5–8), 6. Gázmetán 18/6, 7. Temesvári ACS Poli 16/6, 8. Juventus 13/6.