Betano I. Liga, 13. forduló: Véghajrá előtt

Hétfőre két mérkőzés maradt a román élvonal alsóházának (7–14. hely) 13. fordulójából a rájátszásban. Az utolsó előtti játéknap szentesítette a Medgyesi Gázmetán és a Chiajnai Concordia bennmaradását, továbbá azt, hogy a Bukaresti Juventust elkísérő második kieső és az osztályozóra kényszerülő csapat a Temesvári ACS Poli és a Voluntari-i FC közül kerül ki.

A bánságiak viszont csak abban az egy esetben ússzák meg a direkt kiesést, ha idegenben legyőzik a Concordiát és a Voluntari vereséget szenved (szintén idegenben) a Bukaresti Juventustól.

Eredmények: • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Juventus 3–0 (gól: Marius Constantin – 33, továbbá Mario Rondon 2 – 65. és 84. perc) • Temesvári ACS Poli–Bukaresti Dinamó 1–3 (Georgiosz Katszikasz – 90. perc, öngól, illetve Daniel Popa – 25., Diogo Salomao – 58. és Ivan Peszics – 75. perc).

Az utolsó fordulót pénteken és szombaton játsszák (élőben közvetíti az Look tv/Look Plus, DigiSport és Telekom Sport1).

A program:

Pénteken: • Bukaresti Dinamó–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (20.45 órakor). Szombaton: • Botoşani-i FC–Gázmetán (19 órakor) • Buk. Juventus–Voluntari (21.30-kor) • Concordia–ACS Poli (21.30-kor).Az állás: 1. Dinamó 53 pont, 2. Botoşani 37, 3. Sepsi 33, 4. Gázmetán 30 (18–13), 5. Concordia 30 (13–16), 6. Voluntari 26, 7. ACS Poli 24, 8. Buk. Juventus 16.