Drámai küzdelemben osztályozós a Hermannstadt

A román élvonal, Betano I. liga rájátszásának alsóházi szakaszára is függöny gördült, a 14., utolsó fordulóban vasárnap eldőlt, hogy a Călăraşi-i Dunărea kíséri el a Chiajnai Concordiát a másodosztályba, a Nagyszebeni AFC Hermannstadt pedig osztályozóra kényszerül.

A szebeni találkozó a záporeső miatt kétszer is negyedórás késést szenvedett, végül – bár a pocsolyás pálya sok kívánnivalót hagyott maga után – az aradi Ovidiu Alin Haţegan engedélyt adott a mindent eldöntő Hermannstadt–Dunărea csatára. (Mivel a szebeni stadionnak nincs esti világítása, további halasztás nem volt lehetséges aznap a sötétedés miatt). A Miriuţă László edzette nagyszebeniek feltétlenül győzniük kellett az osztályozó kiharcolásához, a călăraşi-iaknak egy döntetlen is elég lett volna ehhez. A vezetést a Dunărea szerezte meg a 77. percben az egykori dinamós Steliano Filip eurogóljával, aki Alexandru Bourceanu beadásánál kapáslövéssel küldte a hálóba a labdát. A hajrában Petrişor Petrescu szögletbeívelésénél a togói Juhvel Tsoumou bólintott a hálóba (85. perc: 1–1), a győztes gólt viszont a hosszabbítás 6. percében érte el a csereként beállt horvát Ivan Lendrics, aki Petrescu hosszú beívelését kotorta közelről a hálóba.

A paprikás hangulatban végződött összecsapáson a már lecserélt Ştefan Blănaru (Hermannstadt) kapott piros lapot, de a vendégek mesterét, Dan Alexát is a lelátóra küldte Haţiegan.

A 12. helyen végző Nagyszebeni AFC Hermannstadt a másodosztály bronzérmesével, a Kolozsvári U FC-vel vív osztályozós párharcot június 8-án és 12-én. A hétfői sorsolás értelmében az első találkozót játsszák a Kolozsvár Arénában.

A II. ligából egyenes ágon feljutott az élvonalba a Târgoviştei Chindia és a Clinceni-i Academica.

Eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Călăraşi-i Dunărea 2–1 (gól: Juhvel Tsoumou – 85. és Ivan Lendrics – 96. perc, illetve Steliano Filip – 77. perc) • Medgyesi Gázmetán–Chiajnai Concordia 3–1 (Mario Rondon 2 – 1. és 5., valamint Yazalde Gomes – 36. perc, illetve Nicolas Gorobsov – 45. perc; a Gázmetán játékosa, David Caiado 30. percben 11-est hibázott). A végeredmény:

1.      Gázmetán   14     10     2       2       25–9 48

2.      Botoşani     14     8       2       4       18–9 44

3.      Dinamó      14     8       3       3       16–7 43

4.      Voluntari    14     5       5       4       14–16         31

5.      Jászvásár    14     3       5       6       12–18         31

6.      Hermann.   14     2       5       7       9–19 27

7.      Călăraşi      14     3       4       7       8–18 25

8.      Concord.    14     2       4       8       17–23         19