Bajnokságról bajnokságra: focikörkép

Az olasz, a spanyol és az angol labdarúgó-pontvadászat hétközi fordulójának mérkőzéseit és az I. liga alsóházának találkozóit foglaljuk össze.

I. liga, rájátszás

A román labdarúgó élvonal alsóházának (7–14. hely) szerdai két mérkőzésén összesen három találat született.

Eredmények, I. liga, alsóház, rájátszás, 7. forduló:

Kedden játszották: • Jászvásári/Iaşi Politechnika–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 2–3 (gól: Kevin Luckassen 2 – 9. és 41. perc, illetve Alexandru Vodă – 13., Romario Pires – 56., 11 m és Gabriel Debeljuh – 76. perc). Szerdán: • Clinceni-i Academica–Sepsiszentgyörgyi Sepsi 1–0 (Adrian Şut – 72. perc) • Voluntari-i FC–Târgoviştei Chindia 2–0 (Ion Gheorghe – 43. és Marko Simonovski – 69. perc). Csütörtökre maradt a Konstancai Viitorul–Bukaresti Dinamó találkozó (20 óra).

Hétvégén kezdődik a 8. forduló (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó), a program:

Vasárnap: • Jászvásár–Sepsi OSK (13 órakor) • Academica–Dinamó (17 órakor). Hétfőn: • Chindia–Hermannstadt (17 órakor) • Voluntari–Viitorul. Az állás: 1. Viitorul 31 pont/6 mérkőzés, 2. Voluntari 27/7, 3. Academica 26/7, 4. Sepsi 24/7, 5. Hermannstadt 21/6, 6. Jászvásár 18/7, 7. Chindia 17/6 (3–8), 8. Dinamó 17/4 (1–6).

A hétvégén rendezik a felsőház 6. fordulóját, a mérkőzések egységesen 20 órakor kezdődnek (a találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A program:

Pénteken: • Medgyesi Gázmetán–Krajovai Universitatea FC. Szombaton: • FCSB–Botoşani-i FC. Vasárnap: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907. Az állás 5. forduló után: 1. KV. CFR 1907 36 PONT, 2. Krajova 35, 3. Astra 28, 4. FCSB 27 (10–9), 5. Botoşani 27 (5–7), 6. Gázmetán 25.

A harmadik helyen álló Milánói Internazionale 6–0-ra legyőzte vendégét, a Bresciát az olasz bajnokság 29. fordulójának szerdai játéknapján. A Brescia 14 találkozó óta nyeretlen a Serie A-ban.

Eredmények, Serie A, 29. forduló:

Kedden játszották: • Genoa–Torinói Juventus 1–3 • AC Torino–SS Lazio 1–2 (a rómaiaknál végigjátszotta a mérkőzést a román idegenlégiós Ştefan Radu). Szerdán: • Milánói Internazionale–Brescia 6–0 • Bologna–Cagliari 1–1 • Fiorentina-Sassuolo 1–3 (a vendégeknél először játszotta végig az egész találkozót a sérülésből felgyógyult román válogatott, Vlad Chiricheş) • Lecce–Sampdoria 1–2 • SPAL Ferrara–AC Milan 2–2 • Hellas Verona–AC Párma 3–2 (a vendégek nem nevezték a mérkőzésre a román Ionuţ Andrei Radu kapust). Csütörtökön játsszák az Atalanta Bergamo–SSC Nápoly és az AS Róma–Udinese összecsapást. Az élen: 1. Juventus 72 pont/29 mérkőzés, 2. Lazio 68/29, 3. Inter 64/29, 4. Atalanta 57/28, 5. Róma 48/28, 6. Nápoly 45/28.

Az európai kupaindulásért harcoló csapatok csatájában az Athletic Bilbao 2–0-ra győzött Valenciában a spanyol bajnokság 33. fordulójának szerdai játéknapján. Ezzel helyet cseréltek a tabellán: a baszk együttes pillanatnyilag 7., míg a Valencia CF 10., a különbség két pont a két gárda között.

Eredmények, La Liga, 33. forduló:

Kedden játszották: • FC Barcelona–Atlético Madrid 2–2 • Leganés–FC Sevilla 0–3 • Real Mallorca–Celta Vigo 5–1. Szerdán: • Valencia–Athletic Bilbao 0–2 • Deportivo Alavés–Granada 0–2 • Real Betis Sevilla–Villarreal 0–2 • Valladolid–Levante 0–0. Csütörtökre maradt az Eibar–Osasuna Pamplona, a Real Sociedad–Espanyol Barcelona és a Real Madrid–Getafé mérkőzés. Az állás: 1. Real Madrid 71 pont/32 mérkőzés, 2. Barcelona 70/33, 3. Atlético Madrid 59/33, 4. Sevilla 57/33, 5. Villarreal 54/33, 6. Getafé 52/32.

A tabellán negyedik Chelsea 3–2-es vereséget szenvedett a kiesés elől menekülő West Hamtől az angol bajnokság 32. fordulójának szerdai játéknapján.

Eredmények, Premier League, 32. forduló:

Szombaton játszották: • Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 0–1. Vasárnap: • Watford–Southampton 1–3. Hétfőn: • Crystal Palace–AFC Burnley 0–1. Kedden: • Brighton & Hove Albion–Manchester United 0–3. Szerdán: • West Ham United–Chelsea 3–2 • Arsenal–Norwich City 4–0 • AFC Bournemouth–Newcastle United 1–4 • Everton–Leicester City 2–1 . Csütörtökön játsszák a Sheffield United–Tottenham Hotspur meccset és a Manchester City–FC Liverpool rangadót. Az élen: 1. Liverpool 86 pont/31 mérkőzés – már bajnok, 2. Man. City 63/31, 3. Leicester 55/32, 4. Chelsea 54/32, 5. MU 52/32 (51–31), 6. Wolverhampton 52/32 (45–34).