12. dráMA – A közös emlékezet áll az udvarhelyi kortárs színházi találkozó középpontjában

12. dráMA – A közös emlékezet áll az udvarhelyi kortárs színházi találkozó középpontjában
A közös emlékezet áll a székelyudvarhelyi dráMA kortárs színházi találkozó középpontjában, amelyen 13 társulat 15 előadása látható – közölte a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház.

A Tomcsa Sándor Színház és a Pro Theatrum Alapítvány által szervezett 12. dráMA kortárs színházi találkozó szeptember 20. és 26. között zajlik, a seregszemlének továbbra is az a célja, hogy szolgálja a kortárs színházat és drámát, és lehetőséget teremtsen a találkozásra, alkotói beszélgetésekre.

A programban román és magyar nyelvű előadások, gyermekeknek szóló produkciók, közösségi előadások, egyéni műsorok egyaránt szerepelnek. Emellett lesznek koncertek, könyvbemutatók, filmvetítések, valamint műhelymunkák.

A dráMA elmaradhatatlan eseménye a TEA (Találkozás Egy Alkotóval), amely egy személyesebb, az alkotóról érdekes információkat feltáró beszélgetés, ezek során Visky Andrást, Tóth Tündét, Sardar Tagirovskyt, Barabás Olgát, Bódi Attilát, valamint A memória balladája című előadás alkotócsapatát ismerhetik meg az érdeklődök a találkozó alatt.

A vendéglátó Tomcsa Sándor Színház mellett a seregszemlén előadást mutat be a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház, a bukaresti Odeon Színház, a Kolozsvári Állami Magyar Színház, a nagyváradi Szigligeti Színház, a sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu és Tamási Áron Színház, a Csíki Játékszín, a kolozsvári Reactor és a marosvásárhelyi Yorick Stúdió független társulatok, a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata, valamint a kézdivásárhelyi Udvartér Teátrum.     

A dráMA nulladik napján, szeptember 19-én, vasárnap kerül sor a Tomcsa Sándor Színház 2021-22-es évadjának első bemutatójára, a Friedrich Schiller Haramiák című drámája alapján készült előadást Florin Vidamski rendezésében láthatja a közönség. A szokványostól eltérő, érdekfeszítő előadást ígér a nemzetközi stáb által megálmodott előadás. A díszletet a prágai Matej Sykora, a jelmezeket az UNITER-díjas tervező Christina Milea tervezte, az előadás zenéjét Bocsárdi Magor szerezte, a koreográfiát pedig a dán, jelenleg Németországban élő Edith Buttingsrud Pedersen jegyzi. FlorinVidamski rendező, a David Essrig által vezetett Anthanor Akademie docense első alkalommal rendez Székelyudvarhelyen.