dakar-rali

Az autósoknál a háromszoros győztes katari Nasszer al-Attijah volt a leggyorsabb hétfőn a Szaúd-Arábiában rendezett Dakar-rali második szakaszán, míg a motorosoknál a spanyol Juan Barreda Bort szakaszgyőzelmével az összetettben is átvette a vezetést.
A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros a huszadik helyen fejezte be a Peruban rendezett Dakar-ralit, amelyet az autósoknál összetettben – pályafutása során harmadszor – a katari Nasszer al-Attijah nyert meg.
Stéphane Peterhansel (becenevén Mr. Dakar) a második helyen zárta a 40. Dakar-rali hatodik szakaszát az autósok között, így bő négy perccel csökkent az összetettbeli előnye az etapot nyerő Carlos Sainzzal szemben.
Amint várható volt, nem folytathatja a 40. Dakar-ralit Szalay Balázs és Bunkoczi László, az autósok között induló magyar páros sorsáról szerdán döntött véglegesen a versenyigazgatóság.
Szalay Balázs és Bunkoczi László nem indult el a 40. Dakar-rali ötödik, szerdai szakaszán.
A motorosoknál a címvédő brit Sam Sunderland, az autósoknál pedig a katari Nasszer al-Attijah nyerte az első szakaszt a 40. Dakar-ralin.
Jövőre ismét a Dakar-ralin indul Szalay Balázs, illetve az Opel Dakar Team, amely a jubileumi, negyvenedik versenyen januárban a világ legjobb tereprali-versenyzőivel méreti meg magát Dél-Amerikában.