Wimbledon: csak Niculescu jutott a főtábla kapujába

Alaposan megrostálta a selejtező a wimbledoni teniszbajnokság magyar és román résztvevőit, csak Monica Niculescu jutott a harmadik fordulóba.

A tokiói olimpikon Jani Réka Luca a selejtező első fordulójában búcsúzott női versenyében. A világranglista 181. helyezettjét szerdán a brit Naiktha Bains (293.) győzte le egy szoros és egy simább szettben, 1 óra 34 perces mérkőzésen.

Az első kör jelentette a végállomást Bondár Anna számára is. A világranglista 239. helyezettje szerdán a szerb Alekszandra Krunicczal (211.) küzdött meg, akit 2018 júniusában a 39. helyen jegyeztek, és játszott már US Open-nyolcaddöntőt is. Első találkozójuk két szettet, de több mint kétórás csatát hozott, amelynek végén az ellenfél ünnepelhetett.

Udvardy Panna továbbjutott a selejtező első fordulójából a világrangsor 232. helyezettje szerdán a paraguayi Veronica Cepede Roygot (203.) győzte le három szettben. A 2 óra 10 perces meccsen a magyar teniszező 12 ászt szervált.

A folytatás azonban nem sikerült Udvardynak a selejtező második fordulójában kikapott, és kiesett. Csütörtökön a kvalifikáció első kiemeltjével, a kolumbiai María Camila Osorio Serranóval (94.) találkozott, és csak döntő szettben maradt alul, 1 óra 44 perc alatt.

Magyar részről az egyaránt tokiói olimpikon Fucsovics Márton egyesben, Babos Tímea pedig egyesben és – a francia Kristina Mladenovic oldalán – párosban a főtáblán kezdi meg szereplését a füvespályás Grand Slam-tornán.

A második akadályt is „megugrotta” a 33 esztendős Monica Niculescu (193. a világranglistán), aki a norvég Ulrikke Eikeri után a nála három évvel ifjabb amerikai Asia Muhammadot (187.) is simán legyőzte csütörtökön, a 87 perces mérkőzés a román lány 6:3, 6:2-es sikerével végződött. Niculescu főleg az első adogatás során jeleskedett, 18 nyerő ütése volt és csak 5 ki nem kényszerített hibája (az amerikai játékos statisztikája 27/22 volt). A román teniszező eddigi jutalma 25 500 angol font és 30 világranglistapont, a 3. fordulóban szintén amerikai ellenfele lesz, a 29 éves Kristie Ahn (118.) ellen lép pályára.

A román kontingensből más versenyző nem folytathatja, a férfiaknál Marius Copilnak a második fordulóban, aki a francia Antoine Hoangtól kapott ki, a nőknél pedig Irina Maria Bara (a román származású, spanyol színekben versenyző Cristian Bucsa ellenében), Alexandra Dulgheru (az amerikai Danielle Lao ellen), Jaqueline Cristian (a cseh Tereza Smitkova ellen) és Elena-Gabriela Ruse (a svájci Simona Waltert ellen) is a kezdőkörben esett ki, követve Irina Fetecăut és Gabriel Talabăt.

A 128-as főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni.

Eredmények, női egyes, selejtező, 1. forduló: Bains (brit)–Jani 7:5, 6:3; Udvardy–Cepede Royg (paraguayi) 3:6, 6:3, 7:5; Krunics (szerb)–Bondár 7:5, 7:6 (4); Bucsa (spanyol)–Bara 5:7, 6:3, 6:2; Lao (amerikai)–Dulgheru 6:3, 6:1; Smitkova (cseh)–Cristian 5:7, 7:6 (1), 6:2; Waltort (svájci)–Ruse 7:5, 7:5. Kedden játszották: Anna Kalinszkaja (orosz, 4.)–Gálfi Dalma 4:6, 6:4, 6:1; Mayar Sherif (egyiptomi, 5.)–Irina Fetecău 6:3, 6:1, Leszja Curenko (ukrán)–Gabriela Talabă 6:4, 6:3, Monica Niculesu–Ulrikke Eikeri (norvég) 6:3, 6:3. 2 forduló: Niculescu–Muhammad 6:3, 6:2; Osorio Serrano (kolumbiai, 1.)–Udvardy 6:4, 3:6, 6:2.

Férfi egyes, selejtező, 2. forduló: Hoang (francia)–Copil 7:6 (5), 4:6, 7:5.