US Open: ismét nyitójátszmát vesztett Federer

A harmadikként rangsorolt játékos a férfiak és a nők mezőnyében is továbbjutott a második fordulóból a US Open szerdai játéknapján.

A férfiaknál Roger Federer négy szettben győzte le a bosnyák Damir Dzumhurt. Az ötszörös US Open-győztes svájci legendának ez volt a 100. meccse a New York-i Grand Slam-tornán, amelynek második fordulójában továbbra is hibátlan, 19–0 a mérlege. Arra viszont először volt példa az amerikai nyílt bajnokságon, hogy az első két mérkőzésén egyaránt elveszítse a nyitó játszmát.

A heves esőzés miatt csak a két befedhető pályán zajlanak a mérkőzések Flushing Meadowsban, ezért számos találkozót el kell halasztani.

Eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Férfiak: Federer (svájci, 3.)–Dzumhur (bosnyák) 3:6, 6:2, 6:3, 6:4; Kej Nisikori (japán, 7.)–Klahn (amerikai) 6:2, 4:6, 6:3, 7:5; Dimitrov (bolgár)–Csorics (horvát, 12.) játék nélkül, Csorics hátsérülése miatt visszalépett; Djokovics (szerb, 1.)–Londero (argentin) 6:4, 7:6 (3), 6:1; Köpfer (német)–Opelka (amerikai) 6:4, 6:4, 7:6 (2).

Nők: Ka. Plískova (cseh, 3.)–Bolkvadze (grúz/georgiai) 6:1, 6:4; Szvitolina (ukrán, 5.)–V. Williams (amerikai) 6:4, 6:4; S. Williams (amerikai, 8.)–McNally (amerikai) 5:7, 6:3, 6:1; Barty (ausztrál, 2.)–Davis (amerikai) 6:2, 7:6 (2); Keys (amerikai, 10.)–Zsu Lin (kínai) 6:4, 6:1.