U Olimpia: élen a kolozsváriak

A veretlenek újabb rangadóját nyerte meg a női labdarúgó I. liga hétközi 5. fordulójában a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF, amely 3–1 (1–1) arányban jobbnak bizonyult a Székelyudvarhelyi Vasas Feminánál a Herbák/Dermata/Clujana Stadionban.

Székely Gyula sokszoros bajnok és kupacsapata így 100%-os teljesítménnyel áll a bajnokság élén.

Mihaela Ciolacu már a mérkőzés elején vezetést szerzett, de Mitri Rita egyenlített. A fordulópontot az jelentette Vágó Attila együttesének, hogy Bíró Anna begyűjtötte második sárga lapját, és a kiállítás sorsára jutott. Innentől már könnyebb feladata volt a kolozsváriaknak, akik nemcsak hogy még kétszer betaláltak Mara Bâtea és Carmen Marcu révén, hanem azt a luxust is megengedhették maguknak, hogy kihagyjanak egy 11-est.

Eredmény, női labdarúgó I. liga, 5. forduló: • Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 3–1 (gól: Mihaela Ciolacu – 11., Mara Bâtea – 60. és Carmen Marcu – 82. perc, illetve Mitri Rita – 41. perc; kiállítva: Bíró Anna – 59. perc, Vasas Femina).

A két együttes összeállítása:

U OLIMPIA: Câmpean – Negrea, Ficzay, Bratu, Stamate – Mirea, Ţabur, Ciolacu, Botojel – Borodi, Bâtea; cserepad: Ciorca, Vincze, Bumbar, Oneţ, Nagy, Pânzariu, Cerescu, Marcu és Bălăceanu.

VASAS FEMINA: Kajtár – Bíró, Szász, Kis (84. perc Dávid), Geréd – Barabási (84. perc Dakó), Benő, Mitri, Vlădulescu (84. perc Horváth) – Orbán (73. perc Mardari), Căldare (70. perc Tóth).

A forduló többi eredménye: • Nagybányai ACSF Feminin–Borgóprundi Heniu 2–0 • Konstancai Selena SN–Temesvári Banat Girls 0–1 • Bukaresti Carmen–Kisbecskereki Fortuna 0–3 • Aradi Piroş Security–Galaci Universitatea 2–2 • Bukaresti AFC Fair-Play–Alexandriai Universitatea 2–6 (Otilia Durlă mesternégyest jegyzett).

A 6. fordulót vasárnap 11 órakor rendezik.

A párosítás: • Heniu–Galac • Alexandria–Arad • Fortuna–Fair-Play • Vasas Femina–Carmen • Banat Girls–Kv. U Olimpia • Nagybánya–Selena. A táblázaton:

1.      U Olimpia  5       5       0       0       23–2 15

2.      Fortuna      5       4       0       1       21–5 12

3.      Vasas Fem. 5       4       0       1       15–4 12

4.      Heniu         5       3       0       2       24–7 9

5.      Carmen      5       3       0       2       8–6   9

6.      Arad 5       2       1       2       13–8 7

7.      Alexandria 5       2       1       2       12–15         7