U FC-vereség a hosszabbításpercekben

Kellemetlen meglepetés érte a labdarúgó másodosztály top 6-os csapatai közül 5-öt, köztük a Kolozsvári U FC-t: mindegyik vereséget szenvedett. A legjobban a Târgoviştei Chindia járt, amely az éllovas Clinceni-i Academicát győzte le a rangadón.

A Kolozsvár Arénában a Temesvári Ripensia volt a vendég, a gólkirályi címre törő Cristian Gavra nyitotta a sort a 22. percben (1–0), a csatár már 20 találatánál tart. A szemfüles Andrei Dumiter góljaival fordítottak a bánságiak (26. és 50. perc), de erre még érkezett válasz Iulian Haţiegantól (55. perc: 2–2). A 70. percben Dorin Goga és Gueye Mansour véletlen ütközése után a szenegáli eszméletét vesztve zuhant le, s több mint hat percen át mozdulatlanul feküdt a gyepen. Az agyrázkódást szenvedett játékost mentő szállította kórházba. A mérkőzés így 8 (!) perc hosszabbításba torkollt, amelynek végén Octavian Drăghici a vendégek javára döntötte el a találkozót.

Bogdan Lobonț és Adrian Iencsi csapata: Cosmin Dur-Bozoancă  – Alexandru Coman, Andrei Cordoș, Sepsi László – Carol Taub (46. perc Daniel Pârvulescu), Gabriel Giurgiu, Răzvan Greu (53. George Florescu), Iuliu Hațiegan – János Norbert (46. perc Dan Berci) – Crisitan Gavra, Dorin Goga.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Temesvári Ripensia (gól: Cristian Gavra – 22. és Iuliu Haţiegan – 55. perc, illetve Andrei Dumiter 2 – 26. és 50., továbbá Octavian Drăghici – 98. perc).

További eredmények: • Târgoviştei Chindia–Clinceni-i Academica 1–0 (gól: Liviu Mihai – 20. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Mioveni-i SK 2–2 (George Paraschiv – 30. és Constantin Roşu – 57. perc, illetve Andrei Hergheligiu 2 – 8. és 42. perc, a második 11 m) • Petrozsényi Energeticianul–Aradi UTA 2–2 (Vlad Tudorache – 4. és Alexandru Popescu – 93. perc, illetve Baudoin Kanda – 58. és Ciprian Rus – 71. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Sznagovi Sportul 1–0 (Ovidiu Herea – 80. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Baloteşti-i SK 4–0 (Gabriel Dodoi 2 – 2. és 29., Andrei Blejdea – 34., valamint Hery Du-Ho Kim – 88. perc) • Bákói Aerostar–Brăilai Dacia Unirea 9–0 (Valentin Buhăcianu 4 – 2., 6., 61. és 89., Ionuţ Chirilă – 8., Rareş Băluţă – 54., öngól, Alexandru Ciocâlteu – 56., Cătălin Vraciu – 65., továbbá Alexandru Pop – 87. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Temesvári ACS Politechnika 0–1 (Sorel Chemin – 54. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Bukaresti Daco-Getica 1–3 (Sergiu Arnăutu – 30. perc, Mihai Stancu – 17., Philippe Nsiah – 38, 11 m és Robert Grecu – 41. perc) • Piteşti-i Argeş FC–Konstancai Farul 0–1 (Rafael Miranda – 49. perc). A táblázaton:

1.      Clinceni      32     24     1       7       64–18         73

2.      Chindia      32     21     7       4       62–31         70

3.      Kv. U FC   32     20     6       6       74–26         66

4.      Sznagov     32     19     6       7       48–29         63

5.      Petrolul      32     19     5       8       56–32         62

6.      Argeş          32     16     8       8       44–26         56

7.      Mioveni      32     14     7       11     46–36         49

8.      UTA            32     12     8       12     50-49          44