U FC: siker a stadionavatón

A román labdarúgó másodosztályban a pénteki nyitányon avatták fel a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok új stadionját a Kolozsvári U FC elleni mérkőzéssel. A találkozót Daniel Nicolae Pârvulescu gólja döntötte el, az egyetemisták 1–0-ra nyertek.

Az első két helyzetet a házigazdák hagyták ki, utána viszont a 17. percben a portugál Inácio Miguel Ferreira Santos kitűnően indította Daniel Nicolae Pârvulescut, aki 4 méterről bevette Iulian Anghel Dinu kapuját. Mindkét hagyott ki ezenkívül ígéretes lehetőségeket, a legnagyobb helyzetet Inácio jegyezte: 25 m-es lövése a kapufán csattant.

Adrian Falub együttese: Cosmin Dur-Bozoancă – Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”, Artur Crăciun, Inácio Miguel Ferreira Santos – Arnaud Guedj (74. perc André Filipe Ceitil Castanheira), George Florescu, Victor Robert Dican, Tiago Henrique Damil Gomes – Daniel Nicolae Pârvulescu (89. perc Rareş Daniel Takacs), Dorin Ioan Goga (86. perc Cristian Gavra), Alexandru Pop.

Végeredmény: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Kolozsvári U FC 0–1 (gól: Daniel Nicolae Pârvulescu – 17. perc).

AZ U FC-nek következik a keddi Román Kupa nyolcaddöntő kedden 21 órakor az FCSB ellen a Kolozsvár Arénában.

További eredmények: • Konstancai Farul–Mioveni-i SK 2–0 (gól: Paul Antoche – 5. és Bodo Kanda – 56. perc) • Chiajnai Concordia–FK Csíkszereda 1–0 (Paul Batin – 4. perc; a 60. percben a csíkszeredai Pintér Norbert 11-est hibázott) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Bukaresti Metaloglobus 1–0 (82. perc Vasile Pop) • Bukaresti Rapid–Temesvári Ripensia 0–0 • Temesvári ASU Politechnika–Călăraşi-i Dunărea 1–1 (Alin Ignea – 52. perc, illetve Bogdan Şandru – 26. perc, 11 m) • Resicabányai MSC–Aradi UTA 2–3 (Florin Ilie – 47., öngól és Florin Cioablă – 69. perc, illetve Ciprian Rus – 2., továbbá Romario Moise 2 – 23. és 91. perc). Hétfőn játsszák a Piteşti-i Campionii Argeş FC–Buzăui Gloria MSC meccset, a Sznagovi Sportul szabadnapos volt, mivel a Bukaresti Daco-Getica visszalépett (az eredményeit a következő fordulótól törlik, amennyiben vezetősége nem gondolja meg magát). A táblázaton:

1.       Mioveni      14      7        6        1        23–10         27

2.       UTA  11      8        2        1        31–8  26

3.       Turris O.     13      8        2        3        25–11         26

4.       Jövő P.       14      7        3        4        19–15         24

5.       Metalogl.    14      6        4        4        18–13         22

6.       Farul 14      6        4        4        15–12         22

7.       Rapid          12      6        3        3        14–10         21

8.       Petrolul       12      6        3        3        14–11         21