II. liga, 19. forduló: Gálázott az U FC a hétközin

A labdarúgó másodosztály hétközi, 19. fordulójában a Kolozsvári U FC a szintén jobb időket megért Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrokhoz látogatott, és kiütéses győzelmet aratott.

Végeredmény: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Kolozsvári U FC 1–5 (gól: Nicolae Pîrvulescu – 79. perc, illetve Cristian Ene – 32., Dorin Goga – 42., Cristian Gavra – 67., Kofi Twumasi – 89. és Iuliu Haţiegan – 91. perc).

A mérkőzést a kolozsváriak uralták Dorin Goga csapatkapitány pedig bevonult a történelembe: ez volt a 100. gólja az egyetemistáknál.

Mircea Cojcaru együttese: Cosmin Dur-Bozoancă – Alexandru Cătălin Coman, Octavian Abrudan, Andrei Cordoş, Dan Mihai Berci – Kofi Twumasi, Sepsi László – Cristian Ene (84. perc Andrei Iuliu Haţiegan), Dorin Goga (78. perc Octavian Andrei Ursu), Carol Taub – Cristian Gavra.

További eredmények: • Clinceni-i Academica–Ploieşti-i Petrolul 2–1 (gól: Robert Ion 2 – 53. és 65. perc, illetve Robert Grecu – 43. perc) • Baloteşti-i SK–Bákói Aerostar 1–1 (Constantin Clătinici – 77. perc, illetve Valentin Buhăcianu – 70. perc; kiállítva: Alexandru Ichim – 92. perc, Aerostar) • Brăilai Dacia Unirea–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 1–1 (Andrei Pleşa – 92. perc, illetve Alexandru Dulca – 73. perc) • Temesvári ACS Poli–Bukaresti Daco-Getica 0–0 • Aradi UTA–Mioveni-i SK 2–1 (Ciprian Rus – 32. és 77. perc, illetve Valentin Balint – 87. perc, 11 m) • Sznagovi Sportul–Piteşti-i Argeş FC 1–0 (Alexandru Ioniţă – 84. perc, 11 m) • Bukaresti Metaloglobus–Temesvári ASU Politechnika 0–1 (Ionuţ Plămadă – 91. perc) • Temesvári Ripensia–Konstancai Farul 1–0 (Mansour Gueye – 93. perc). A Târgoviştei Chindia–Petrozsényi Energeticianul összecsapást csütörtökön 14 órakor játsszák. Az állás:

1.       Sznagov      19      13      4        2        31–13         43