U FC: remi nyolcadszor

A román labdarúgó másodosztály első szakaszának utolsó, összességében 19. fordulójában gól nélküli döntetlenre végzett a Kolozsvári U FC és a Temesvári ASU Politechnika.

A kevés gólhelyzetet hozó mérkőzésen George Florescu két lehetőséget hagyott ki az 1., illetve a 43. percben. Fordulás után Dorin Ioan Goga fejelt mellé (49. perc), Victor Robert Dican megtornáztatta a kapust (67. perc), Goga és Tudor Marius Telcean a 74. percben sem talált be, majd a hosszabbításban a portugál Inácio Miguel Ferreira Santos lőtt fölé. A legnagyobb lehetőséget viszont a bánságiak hagyták ki a 73. percben, amikor a csereként beállt gagauz Artiom Zabun a kapufát találta el.

Az U FC a 11. helyen zárta ezt a szakaszt 23 ponttal, de a visszavágókból két fordulót még idén lebonyolítanak, így szombaton 15 órakor a Resicabányai MSC lesz az ellenfél a Kolozsvár Arénában.

Adrian Falub együttese: Cosmin Dur-Bozoancă – Inácio Miguel Ferreira Santos, Tudor Marius Telcean, Artur Crăciun, Tiago Henrique Damil Gomes – André Filipe Ceitil Castanheira (55. perc Ricardo Rafael Costa Miranda), Victor Robert Dican, George Florescu – Alexandru Pop (66. perc Daniel Nicolae Pârvulescu), Cristian Gavra (85. perc Rareş Daniel Takacs), Dorin Ioan Goga.

A forduló többi mérkőzésén: • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Metaloglobus 3–1 (gól: Georgian Honciu 2 – 49. és 54., továbbá Serge Ekollo – 59. perc, illetve Ovidiu Herea – 28. perc, 11 m) • FK Csíkszereda–Piteşti-i Campionii Argeş FC 0–0 • Temesvári Ripensia–Zsilvásárhelyi/Târgi Jiu-i Jövő Pandúrok 0–0 (a 34. percben a Ripensia játékosa, Albert Voinea 11-est hibázott; a 63. percben a temesváriak másodedzője Iulian Munteanu piros lapot kapott) • Sznagovi Sportul–Resicabányai MSC 3–3 (Adrian Stoica – 13., 11 m, George Apostol – 34. és Iulian Roşu – 68. perc, illetve Daniel Vădrariu – 22., 11 m, valamint Dragoş Săulescu 2 – 25. és 73. perc) • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Chiajnai Concordia 0–0 • Aradi UTA–Konstancai Farul 1–0 (Octavian Ursu – 51. perc). Hétfőn 18 órakor játsszák a Ploieşti Petrolul–Buzăui Gloria MSC találkozót, kedden 17 órakor pedig a Mioveni-i SK–Turnu Măgurele-i Turris Oltul összecsapást. A Bukaresti Rapid szabadnapos volt. Az állás:

1. UTA 17     10     5       2       33–12         35

2. Mioveni      17     8       7       2       29–16         31

3. Rapid         17     9       4       4       28–15         31

4. Petrolul      17     8       6       3       19–15         30

5. Turris O.    17     8       5       4       30–19         29

6. Metalogl.    18     7       6       5       20–16         27

7. Argeş          18     7       6       5       23–22         27

8. ASU Poli    18     6       7       5       17–10         25